sobota, 15 czerwca, 2024
Bez kategorii

W Kotwicy witamy nowego Trenera!

IMG_1347-800x381Wraz z nowym sezonem do klubu KSS Kotwica Kórnik dołącza nowy Trener- Wojciech Olejnik! Poprowadzi on zespół Trampkarzy! Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszam do lektury!

Wojciech Olejnik – urodzony 15 lutego 1988 w Kaliszu. Swoją przygodę z  piłką rozpoczął w kaliskiej Prośnie, by następnie kontynuować grę w KKS, gdzie spędził najlepsze lata. Występował także we Włókniarzu Konstantynów Łódzki, Włókniarzu Zgierz, Piaście Błaszki i Prośnie Kalisz

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Pedagogika Kultury Fizycznej. Piłkarski trener UEFA B, pedagog kultury fizycznej i zdrowotnej, promotor zdrowego stylu życia oraz idei fair play. Ukończył także studia menedżerskie na AWF w Poznaniu z tytułem managera sportu. Doświadczenie zdobywał na licznych obozach sportowych, koloniach i zielonych szkołach, w klubach sportowych oraz szkole podstawowej jako nauczyciel. Od początku roku 2014 odbył półroczny staż w RTS Widzew Łódź w dziale sportu i marketingu, kiedy to Widzew grał na poziomie Ekstraklasy.

Nieustanne dążenie by rozwijać się jako trener zaowocowało wyjazdem na staż trenerski do najlepszego klubu świata Real Madryt. Obserwacja zajęć treningowych w szkółce piłkarskiej Ciudad Real w Madrycie i w szkołach pod patronatem Fundacji Realu Madryt oraz wymiana doświadczeń z trenerami hiszpańskimi wzbogaciła jego warsztat trenerski oraz pozwoliła poznać system i metody szkolenia dzieci i młodzieży w Realu Madryt. Od stycznia 2015 był związany z KKS Kalisz, gdzie prowadził treningi w najmłodszych rocznikach. W sezonie 2015/2016 prowadził zespół juniora starszego KKS Kalisz w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych, z którym ostatecznie zajął drugie miejsce.

Zdobytą wiedzę i umiejętności pragnę wykorzystać w swojej nowej pracy jako trener trampkarzy w Kotwicy Kórnik– mówi nam nowy Trener

Na koniec dla naszych kibiców, zadaliśmy nowemu trenerowi trzy szybkie piłkarskie pytania:

-Co Pan ceni w zawodnikach?

Cenię w zawodnikach pracowitość, sumienność, pokorę. Te cechy pozwolą wiele osiągnąć w futbolu.

-Kto jest Pana trenerskim idolem?

Moim trenerskim idolem jest sir Alex Fergusson oraz Jurgen Klopp.

-Której lidze pan kibicuje, jaki jest Pana ulubiony klub?

Mój ulubiony klub to Real Madryt. Wzór piłkarza to Zinedine Zidane. Fan Primiera Division, Bundesligi i Eredivisie.

Życzymy owocnych wyników!

zdjęcie: kkskalisz.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.