czwartek, 25 kwietnia, 2024

Utrzymanie w IV lidze!

IMG_20160604_120128 (FILEminimizer)Ostatnie spotkanie przed własną publiką, ostatni mecz w sezonie. Przegrany ale to już nie miało większego znaczenia. To Goście byli numerem jeden to oni musieli wygrać aby zająć 1 miejsce i bić się o III ligę. Nasi chłopcy zakończyli zmagania w połowie tabeli zajmując 8 miejsce. Uważam, że jak na beniaminka rozgrywek to bardzo dobra lokata a co najważniejsze zapewnione utrzymanie!

Sobotnie spotkanie to dominacja Warty Międzychód. Od samego początku widać było różnicę klasy piłkarskiej. Wszystko było dokładne, zagrane w tempo i do nogi. Przez blisko 20 minut nasi Panowie mieli problem żeby przejść linię połowy boiska. Indywidualna akcja zawodnika z Międzychodu, który przeszedł pole karne mijając dwóch naszych obrońców i idealnie zgrał piłkę na wolne pole do Mariusza Woźniaka, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. Kotwica- Warta 0:1. Kilka minut później znów było groźnie pod bramką Fleischera, na szczęście piłka trafia tylko w słupek. Pod koniec pierwszej części spotkania mogliśmy oglądać efektywny strzał nożycami zawodnika z Warty, ponownie słupek tym razem po strzale z główki a także dwie akcje Kotwicy Kórnik.

Przerwa. Trener Dłużyk zmienia Chandze i Wawrzynowicza a w ich miejsce pojawia się Kalak i Sobkowiak.

Po zmianie stron przyjezdni nie zwalniają tempa i zaraz po gwizdku sędziego oddają mocny strzał nad bramką Kotwicy. W 50′ w końcu doczekaliśmy się strzału ze strony Kotwicy. Piotr Olejniczak uderza w futbolówkę lecz bramkarz Warty broni bez większego stresu. Dosłownie kilka minut później Kotwica traci drugą bramkę.Bramkarz z Kórnika wdaje się w kiwkę z napastnikiem z Międzychodu, ten „zakłada” mu popularną „siatę” i strzela na pustą bramkę. Przed utratą kolejnego gola uchroniła walka pod własną bramką Kuberackiego. Kotwica próbowała tworzyć bramkowe sytuację ale na miejscu zawsze byli obrońcy Gości. W końcu w 70 minucie Olejniczak bierze ciężar gry na siebie i wkracza lewą stroną w pole karne Warty. Mocny strzał przy słupku powoduje, iż bramkarz wpuszcza piłkę do siatki. Należy pochwalić tego zawodnika nie tylko za bramkę ale za ogólną postawę na tym meczu. Kotwica- Warta 1:2.  Następne minuty to ataki Gości. Wojtek Fleischer po swoim błędzie troszkę się zreflektował i dzielnie bronił bramki Kotwicy! Niestety w 87′ Maksym Yevtushenko oddał przepiękny strzał! Piłka uderzona z zza szesnastki odbija słupek z wewnętrznej strony i wpada do siatki! Kotwica- Warta 1:3. W ostatniej minucie meczu mogliśmy zobaczyć bramkową sytuację ze strony Gospodarzy ale bramkarz przyjezdnych nie dał się pokonać.

Skład Kotwicy: Fleischer, Bartkowiak, Chandze, Ciesielski, Krenz, Kuberacki, Nawrot, Nowak, Olejniczak, Rogowski, Wawrzynowicz.

Ławka rezerwowa: Chojnacki, Kalak, Piasek, Sobkowiak, Płóciennik.