wtorek, 16 lipca, 2024
Seniorzy

TRANSFER | Mikołaj Panowicz ponownie zawodnikiem Kotwicy!

Nowym zawodnikiem Kotwicy Kórnik został dobrze znany kórnickim kibicom 28-letni środkowy napastnik Mikołaj Panowicz.

Mikołaj jest wychowankiem Olimpii Poznań. W wieku 18-stu lat zasilił drużynę Sparty Oborniki gdzie regularnie występował w pierwszej drużynie. Z seniorskim zespołem Sparty w sezonie 2011/12 wywalczył awans do ówczesnej IV ligi grupy wielkopolskiej północnej, wyprzedzając między innymi o 5 punktów Kotwicę, która zajęła 2 miejsce w tamtych rozgrywkach.

W następnych latach przez całą przygodę napastnika w Sparcie Oborniki,
zespół grywał w IV lidze. W drużynie z Obornik Mikołaj spędził łącznie 7 sezon, co przełożyło się na 8 lat reprezentowania barw Sparty. Podczas tego okresu zawodnik ciągle się rozwijał i polepszał swoje umiejętności co przekładało się na wielokrotnie wpisywanie się na listę strzelców. W swoim ostatnim sezonie dla Sparty napastnik zdobył 15 bramek, był to sezon 2017/18.

Po bardzo dobrych występach na IV ligowych boiskach zawodnik zapracował na transfer do III ligowej drużyny Mieszka Gniezno, który reprezentował przez jeden sezon 2018/19. W klubie z Gniezna Mikołaj zagrał w 28 spotkaniach, gdzie 3 krotnie zdobywał bramkę. Następnie cały sezon 2019/20 oraz rundę jesienną sezonu 2020/21 zawodnik reprezentował barwy Victorii Września. Rundę wiosenną zawodnik spędził w Naszym klubie. Mikołaj był bardzo ważną postacią w zespole Kotwicy, znacznie przyczynił się do świetnych występów oraz  utrzymania kórnickiej drużyny w lidze. Tamten sezon 2020/21 zakończył zdobywając 19 bramek
(10 Victoria Września, 9 Kotwica Kórnik).

W sezonie 2021/22 Mikołaj reprezentował barwy Unii Swarzędz, której stał się pierwszoplanową postacią. Zawodnik zdobył 20 bramek w sezonie oraz wywalczył awans do III ligi.

W ostatnich latach Mikołaj Panowicz był futbolistą Olimpii Poznań, Sparty Oborniki, Mieszko Gniezno, Victorii Września, Kotwicy Kórnik oraz Unii Swarzędz.

Do Kotwicy trafił na zasadzie transferu definitywnego jako wolny zawodnik.

Witamy ponownie w zespole i życzymy powodzenia!