wtorek, 16 lipca, 2024
Seniorzy

TRANSFER | Igor Jurga nowym zawodnikiem Kotwicy!

Nowym zawodnikiem Kotwicy Kórnik został 31-letni środkowy pomocnik Igor Jurga.

Igor jest wychowankiem zespołu Korony Piaski. Jako junior występował również w młodzieżowych drużynach Lecha Poznań. Gdzie zaliczył mecze w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

Karierę seniorską rozpoczął w Chojniczance Chojnice. Tam w rundzie jesiennej sezonu 2011/12 rozegrał dziewięć meczów w II lidze. Natomiast wiosnę spędził w Bałtyku Gdynia, w którym – również na szczeblu II ligowym – wystąpił w 12 spotkaniach i strzelił trzy gole.

W kolejnym sezonie ponownie reprezentował barwy dwóch klubów: jesienią – MKS-u Kluczbork (10 meczów w II lidze), a wiosną Warty Poznań (dziewięć meczów i jedna bramka w I lidze).

Na początku sezonu 2013/14 był piłkarzem rezerw Lecha Poznań, ale już po pierwszej kolejce przeniósł się do Polonii Środa Wielkopolska, w której grał aż do końca sezonu 2018/19.  Co przełożyło się na 6 pełnych sezonów w barwach średzkiej Polonii. Z tym klubem 5 razy sięgał po Puchar Polski okręgu poznańskiego oraz 3 razy Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. W sezonie 2017/18 grał w rundzie wstępnej Pucharu Polski przeciwko drużynie ROW Rybnik (porażka 1-2). Następny sezon 2018/19 zaowocował występami Igora w I rundzie Totolotek Puchar Polski przeciwko drużynie Radomiak Radom (zwycięstwo 4-3) oraz 1/16 Totolotek Puchar Polski gdzie jego zespół uległ Odrze Opole (porażka 0-1).

Latem 2019 roku został zawodnikiem Unii Swarzędz. W drużynie ze Swarzędza występował do końca sezonu 2021/22. Z tym zespołem wywalczył dwa awansy do III ligi, w sezonie 2019/20 oraz 2021/22. Igor najczęściej gra jako środkowy pomocnik lub środkowy obrońca.

W ostatnich latach Igor Jurga był futbolistą Korony Piaski (juniorzy), Lecha Poznań (młoda ekstraklasa), Chojniczanki Chojnice, Bałtyku Gdynia, MKS-u Kluczbork, Lecha II Poznań, Polonii Środa Wlkp. oraz Unii Swarzędz.

Do Kotwicy trafił na zasadzie transferu definitywnego jako wolny zawodnik.

Witamy w zespole i życzymy powodzenia!