niedziela, 14 lipca, 2024
Seniorzy

Podsumowanie sezonu: Bramkarze

W sezonie 2023/2024 naszej bramki strzegli  bramkarze: Norbert Łuczak, Hubert Świtalski, Dominik Tobolski oraz sprowadzony zimą Szymon Nowacki. 

Podstawowym bramkarzem w rundzie jesiennej był Norbert Łuczak, rundę rozpoczął od czystego konta w meczu na inaugurację rozgrywek z Polonia Chodzież. Przez całą rundę był pewnym punktem zespołu. Wykazywał się spokojem przy rozgrywaniu piłki nogą oraz bardzo dobrymi interwencjami w bramce. Zanotował w tej rundzie 6 czystych kont i stracił 18 bramek w rundzie. Warto odnotować, że w 2023 roku treningi z pierwszym zespołem rozpoczął 15-sto letni wychowanek klubu Dominik Tobolski, któremu udało się zadebiutować w IV lidze, pojawił się na boisko w meczu z Koroną Piaski. 

Zimą dołączył do naszego zespołu Szymon Nowacki z Jaroty Jarocin.

Rywalizacja w naszej bramce była bardzo duża, bramkarze dzięki zdrowej rywalizacji na treningach rozwijali swoje umiejętności co procentowało dobrymi występami w meczach ligowych czy pucharowych. 

Na wiosnę Norbert rozegrał 14 meczy notując 4 czyste konta, Szymon za to zagrał w 3 spotkaniach ligowych oraz 4 meczach pucharowych notując 1 czyste konto co jest warte odnotowania zanotował również trafienie z rzutu karnego w meczu z Pogonią Łobżenica.  

Sezon w wykonaniu naszych bramkarzy był bardzo udany, widzieliśmy wiele udanych zagrań oraz interwencji, nie raz ratowali nas swoimi paradami przed utratą bramki.

Nasza defensywa została 3 najlepsza w lidze, straciliśmy łącznie 41 bramek w sezonie, notując 11 czystych kont w sezonie. 

Norbert Łuczak – 30 meczy – 2700 minut – 10 czystych kont 
Szymon Nowacki – 7 meczy – 630 minut – 1 czyste konto – 1 bramka
Hubert Świtalski – 1 mecz – 90 minut – 0 czystych kont
Dominik Tobolski – 1 mecz – 5 minut – debiut 

/ Podsumowanie opracował trener bramkarzy – Adam Biba