niedziela, 14 lipca, 2024
Seniorzy

Podsumowanie sezonu: Obrońcy

Kotwica Kórnik w mistrzowskim sezonie 2023/2024 straciła 41 bramek, to trzeci najlepszy wynik w ARTBUD IV Lidze, co w dużej mierze zawdzięczamy naszym obrońcom. Dodatkowo byli bardzo skuteczni pod bramką przeciwnika o czym świadczą zdobyte przez nich 20 bramek. 

Rundę jesienną rozpoczęliśmy ustawieniem z trójką z tyłu, byli to Michał Patalas, Maurycy Niemczyk oraz Radosław Jasiński. Byli liderami zespołu, wielokrotnie chroniąc nas przed utratą bramki. Nie tylko bardzo dobrze spisywali się w obronie, ale również od nich rozpoczynały się akcje ofensywne poprzez dobre wprowadzenia, przerzuty, napędzali nasze ataki. Wykazali się dużą skutecznością również pod bramką przeciwnika o czym świadczy udział przy 48 bramkach.  Warto odnotować fakt dziewięciu strzelonych bramek Maurycego. 

W połowie rundy zmieniliśmy ustawienie na czwórkę z tyłu gdzie Michała oraz Maurycego wspomagali na bokach Piotr Kalak, Tomek Ceglewski , Maks Pogonowski oraz Tymek Gabski, który niestety doznał urazu, który wykluczył go z gry do końca rundy zagrał w jedynym meczu, gdzie odnotował asystę. 

Najczęściej na bokach obrony grali na prawej Piotr Kalak, który przyzwyczaił nas do swoich rajdów w bocznych sektorach, jak i przede wszystkim stabilizacji i pewności w obronie. Na lewej stronie grał Tomek Ceglewski, który odnotował 6 asyst w tej rundzie, nękał obrońców przeciwnika swoimi bardzo dobrymi dośrodkowaniami z gry , jak również ze stałych fragmentów gry. Bardzo dobra współpraca ze skrzydłowymi przyczyniała się do tworzenia wielu sytuacji pod bramką przeciwnika. 

Zimą Piotr Kalak zasilił szeregi Polonii Środa Wielkopolska za to do Kotwicy udało nam się pozyskać Szymona Komendzińskiego, który rozpoczął rundę na prawej obronie, skuteczna gra w obronie i bardzo dobre podanie pod bramką przeciwnika idealnie opisują naszego nowego obrońcę. 

Rundę wiosną kontynuowaliśmy czwórką z tyłu co przynosiło nam fantastyczne wyniki. W trakcie rundy nie obyło się bez problemów zdrowotnych gdzie w szczególności na pozycji prawego obrońcy musieliśmy szukać nieoczywistych rozwiązań grali tam min Michał Patalas czy Ernest Korek, ale prezentowany przez nich poziom nawet nie na swojej pozycji był bardzo wysoki. 

Tomek Ceglewski na lewej stronie boiska podobnie jak w rundzie jesiennej zachwycał nas swoimi rajdami, asystami i bramkami, został przez to doceniony przez cały zespół, został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu strzelił 5 bramek oraz odnotował 16 asyst. 

Na bokach obrony grał również wychowanek Tymek Gabski, grał na lewej jak i prawej obronie ale również pomagał zespołowi grając piętro wyżej na którymś ze skrzydeł, Tymek zaliczył 3 asysty.

Na środku defensywy występowała wymiennie nasza trójka Maurycy Niemczyk, Radek Jasiński oraz Michał Patalas, swoją grą zapewniali spokój i fantastycznie bronili dostępu do naszej bramki. Nasza defensywa w wielkim stopniu przyczyniła się do mistrzostwa 4 ligi. 

Maurycy Niemczyk- 28 meczów- 2212 minut – 9 bramek – 1 asysta
Michał Patalas – 36 meczów- 3110 minut – 4 bramki – 1 asysta
Radosław Jasiński – 34  mecze- 3010 minut – 1 bramka – 4 asysty
Piotr Kalak – 16 meczów- 1533 minuty – 0 bramek – 2 asysty
Tomasz Ceglewski – 37 meczów- 3120 minuty – 5 bramek – 16 asyst
Tymoteusz Gabski – 19 meczów- 946 minut – 0 bramek – 3 asysty
Szymon Komendziński- 10 meczów- 658 minut- 1 bramka- 3 asysty 
Maks Pogonowski – 2  mecze- 7 minut – 0 bramek – 0 asyst

/ Podsumowanie opracował trener bramkarzy – Adam Biba