niedziela, 25 lutego, 2024
Seniorzy

Podsumowanie rundy: pomocnicy

Mówi się, że formację pomocy tworzą zawodnicy, którzy są mózgiem, płucami czy sercem każdej drużyny. W przypadku Naszej drużyny również można znaleźć piłkarzy o podobnych usposobieniach. O kim mowa? Dowiecie się tego z podsumowania rundy.


Zaczniemy od zawodników występujących w środkowej części boiska. Kiedy mówimy o środku pola Kotwicy od razu na myśli przychodzi nam jedna postać – kapitan zespołu Patryk Bordych. Rozgrywajacy swój szósty sezon w zielono-białych barwach gracz w tej rundzie zmagała się z urazami. Mimo to zanotował dobre liczby (3 bramki oraz 5 asyst). Na uwagę zasługują na pewno stałe fragmenty gry, które „Boro” ma wypracowane do perfekcji, co znacząco przynosi korzyści naszej drużynie. O pozycję środkowych defensywnych pomocników w naszym zespole rywalizują Roman Palets, Igor Jurga, Dariusz Chandze oraz niespełna 16-sto letni Stanisław Pryciński. Sezon rozpoczął nowy w zespole Igor Jurga, który już w 3 kolejce zdobył swoją pierwsza bramkę dla Kotwy. Następnie Igora również trapiły kontuzje, przez co rozegrał mniejszą liczbę minut w tej rundzie. Roman oraz Darek to doświadczeni zawodnicy, na których Trener Nawrot oraz cały sztab zawsze mogą liczyć. Zawodników z takim charakterem gry śmiało można nazwać „żołnierzami”. Najmłodszy w drużynie Stanisław Pryciński rozegrał zaledwie 6 minut w tej rundzie, natomiast dostaję szanse gry w drużynie rezerw Kotwicy. W tej rundzie zawodnik na co dzień trenuje z I drużyna, a cenne doświadczenie w piłce seniorskiej zbiera grając na boiskach A-klasy, gdzie stał się bardzo mocnym punktem II drużyny.

Ofensywni środkowi pomocnicy w naszym zespole to: Jakub Rasiak, Gerard Pińczuk oraz Dominik Smykowski. Gerard Pińczuk pierwsze mecze rundy rozgrywał w mniejszym wymiarze czasowym, spowodowane było to urazem. Gdy już udało mu się wyleczyć kontuzje, „Gery” sukcesywnie wracał do swojej optymalnej dyspozycji. W tej rundzie zanotował 2 bramki oraz 1 asystę. Warto jednak nadmienić, że jest to piłkarz, który nie tylko czyha na klarowne bramkowe sytuacje ale również bardzo ciężko pracuje w defensywie i wspiera drużynę w odbiorze piłki. Nowy zawodnik, Dominik Smykowski czeka na swoje pierwsze liczby w Kotwicy. Zawodnik o bardzo dobrych umiejętnościach technicznych w tej rundzie był również ustawiany jako skrzydłowy. Jakub Rasiak, to zdecydowanie odkrycie rundy jesiennej. W pierwszej części rundy głównie wchodziła z ławki rezerwowych, jednak dobra postawa została dostrzeżona przez sztab szkoleniowy naszej drużyny i Jakub w 4 ostatnich spotkaniach rundy wychodził jako gracz podstawowej 11-nastki. Jakub dwukrotnie wpisał się na listę strzelców najpierw w meczu z LKS Gołuchów, a następnie w meczu z Notecią Czarnków.

Boczni pomocnicy: Bartosz Zgarda, Jakub Pietrzak, Maksymilian Hyżyk oraz Mateusz Turkowski stanowili o mocy ofensywnej Kotwicy. Nasz wychowanek, Bartosz Zgarda niestety rozegrał niewielką ilość minut w tej rundzie z racji na kontuzje. Bartek zdołał popisać się dwukrotnie ostatnim podaniem. Jakub Pietrzak często był motorem napędowym naszej drużyny. Dobra technika oraz szybkość dawały mu przewagę na skrzydle. Do idealnej formy „Pieczarze” jedynie brakuje liczby. Mamy nadzieję i trzymamy kciuki, że odmieni się to już na wiosnę. Jeden z nowych zawodników, Mateusz Turkowski występował zarówno na skrzydle jak i na pozycji numer „10”. Jego dużym autem, który wykorzystywał w tej rundzie jest mocne uderzenie z wiodącej lewej nogi. Mati na listę strzelców wpisał się dwukrotnie. Maksymilian Hyżyk również ma na swoim koncie 2 trafienia. Maks dobrze sobie radził w pojedynkach 1:1, gdzie wykorzystał swoje zdolności techniczne. Należy także odnotować, że jedną z bramek zawodnik zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego.

Patryk Bordych – 15 meczów – 1035 minut – 3 bramki – 5 asyst
Gerard Pińczuk – 16 meczów – 1163 minut – 2 bramki – 1 asysta
Igor Jurga – 12 meczów – 645 minut – 1 bramka
Roman Palets – 14 meczów – 554 minut
Dominik Smykowski – 15 meczów – 647 minut
Dariusz Chandze – 8 meczów – 164 minut
Bartosz Zgarda – 7 meczów – 195 minut – 2 asysty
Jakub Pietrzak – 10 meczów – 673 minut
Maksymilian Hyżyk – 15 meczów – 873 minut – 2 bramki
Jakub Rasiak – 13 meczów – 467 minut – 2 bramki – 2 asysty
Mateusz Turkowski – 16 meczów – 631 minut – 2 bramki
Stanisław Pryciński – 1 mecz – 6 minut

/ Podsumowanie opracował analityk drużyny – Mateusz Skrzypczak