czwartek, 25 lipca, 2024
Seniorzy

Podsumowanie rundy: obrońcy

Kotwica Kórnik w rundzie jesiennej straciła 21 bramek, to trzeci najlepszy wynik w ARTBUD IV Lidze, co w dużej mierze zawdzięczamy naszym obrońcom. Dodatkowo nasi obrońcy byli skuteczni pod bramką przeciwnika, ponieważ 7-krotnie wpisywali się na listę strzelców.


Rozpoczniemy od środkowych obrońców, gdzie najczęstszym wyborem była para Jasiński – Patalas, którzy stanowili o podstawie zespołu i byli jej liderami w rundzie jesiennej. Dwójka tych stoperów zdobyła również 5 bramek, a oboje byli ważną bronią trenera Nawrota podczas rzutów wolnych oraz rożnych. Dalekie wrzuty z autu Radosława Jasińskiego siały postrach w szeregach przeciwników. W pamięci kibiców z Kórnika z tej rundy zostanie na pewno bramka zdobyta po współpracy tej dwójki w meczu Obrą Kościan, który wygraliśmy 2:0. W końcówce sezonu na środku obrony mecze rozgrywał również Maurycy Niemczyk, który w meczu LKS Gołuchów oraz Notecią Czarnków tworzył duet stoperów z Michałem Patalasem. Maurycy większość rundy rozgrywał na pozycji środkowego pomocnika oraz należy odnotować bramkę zdobytą z rzutu karnego z drużyną Korony Piaski.

Na bokach obrony mieliśmy do dyspozycji w tej rundzie trzech zawodników: Piotr Kalak, Kacper Tomaszczak oraz Jędrzej Król. Cała trójka to zawodnicy uniwersalni, których mogliśmy obserwować na prawej jak i lewej stronie boiska. Na prawej obronie najczęstszym wyborem był Piotr Kalak, który przyzwyczaił nas do swoich rajdów w bocznych sektorach boiska, a przeciwnicy niejednokrotnie mieli zagwozdkę jak go powstrzymać. Kacper Tomaszczak najczęściej w tej rundzie występował na lewej stronie obrony. Młody zawodnik, który dołączył do drużyny w letnim okienku transferowym uzbierał w tej rundzie łącznie 936 minut na boisku. Jędrzej Król rozpoczął sezon jako gracz podstawowej jedenastki, niestety kontuzja odniesiona w pierwszej kolejce ligowej spowodowała, że „Jędza” na kolejną szansę gry musiał czekać do piątej kolejki ligowej. Zarówno Jędrzej oraz Kacper dobrze współpracowali z bocznymi skrzydłowymi, co przyczyniało się do tworzenia wielu sytuacji ofensywnych pod bramką przeciwnika.

Kacper Tomaszczak – 15 meczów – 936 minut – 0 bramek – 1 żółta kartka
Michał Patalas – 16 meczów – 1440 minut – 3 bramki – 7 żółtych kartek

Maurycy Niemczyk – 15 meczów – 1151 minut – 1 bramka – 4 żółte kartki
Piotr Kalak – 15 meczów – 1315 minut – 1 bramka – 5 żółtych kartek – 1 czerwona kartka
Radosław Jasiński – 17 meczów – 1498 minut – 2 bramki – 4 żółte kartki
Jędrzej Król – 15 meczów – 952 minuty – 0 bramek – 3 żółte kartki
Tymoteusz Gabski – KONTUZJA

/ Podsumowanie opracował asystent trenera – Karol Siejak