wtorek, 23 kwietnia, 2024

Wyniki

Dobry akcent Seniorów, ciężki mecz Seniorek, świąteczne mecze juniorów i minimalne zwycięstwo trampakrzy. Czyli emocje w długi weekend, przeczytajcie:

SENIORZY

Pojedynek z dość groźnym rywalem na remis!

Lubuszanin Trzcianka – Kotwica Kórnik 1:1 (0:0) Bramka: Krenz

„Podopieczni Jarosława Feciucha w swoim ostatnim meczu przed własną publicznością stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji, ale razili nieskutecznością pod bramką Wojciecha Fleischera. Goście wywieźli z Trzcianki jeden punkt, ale to gospodarze byli stroną dominującą”- piszą na swojej stronie Gospodarze

Mimo ataków Lubuszanina na bramkę Fleischera to Kotwica strzela pierwsza bramkę! W 58 minucie Piotr Krenz uderzeniem w popularne „okienko” pokonuje bramkarza z Trzcianki. Niestety niecałe 10 min później bo już w 64min po błędzie naszego bramkarza, Wojciech Wypuszcz strzela wyrównująca bramkę.

Ostatni mecz sezonu 2015/2016 Seniorzy rozegrają na własnym boisku 04.06 o 12:00 z liderem Wartą Międzychód!

SENIORKI

Po przegranym w sobotę meczu w Koninie dziewczyny skomplikowały sobie sytuację w tabeli.

Górnicza Konin- Kotwica Kórnik 1:0

Wróćmy na chwilę do meczu z Koninem w I rundzie. Tutaj mimo skromnej wygranej Kotwicy (2:1), nasze dziewczyny prowadziły mecz. W sobotę jednak zespół z Konina zaskoczył Kórniczanki. Rywalki grały dokładną piłkę i długo się przy niej utrzymywały. Bardzo dobrze funkcjonował środek pola, a komunikacja między zawodniczkami była doskonała. Mimo, iż Kotwica stawiała opór i próbowała kontratakować, nie mogła stworzyć klarownej sytuacji strzeleckiej. Pod presją ataków ze strony Górniczej, jedna z zawodniczek Kotwicy podała piłkę przed pole karne, wprost pod nogi rywalki, a ta wykorzystała sytuację i doskonałym strzałem pokonała w 35′ bramkarkę Olę Blige. Do końca połowy obraz gry niestety się nie zmienił. Po zmianie połów zespół Kotwicy wziął się do pracy. Nasze dziewczyny przejęły inicjatywę i przeszły do ataku. Trener Jankowiak postawił w tym meczu na ustawienie defensywne, co skutecznie broniło naszej bramki, ale również utrudniało zdobycie wyrównującej bramki dla nas. Mimo tego, dziewczyny miały kilka bardzo dobrych sytuacji strzeleckich, choćby świetnie wykonany rzut rożny, celujący piłkę w okno bramki (Boguszyńska) czy dwa silne strzały Cerajewskiej. Jednak bardzo dobrą dyspozycją wykazała się bramkarka gospodyń, nie pozwalając na wyrównanie. Należy wspomnieć, że w pewnym momencie, po mocnym strzale Sikory, piłka wpadła do siatki przeciwniczek, jednak według sędziego nasza zawodniczka była na pozycji spalonej. W ostatnich minutach Kotwica jeszcze mocniej poderwała się do walki, jednak przeciwniczki nie pozwoliły odebrać sobie wygranej.

Kolejny mecz Seniorek 05.06 z Akademią Piłkarską LG w Kórniku o 14:00!