niedziela, 14 lipca, 2024
Bio-Banding

Turniej „Bio-banding” przy współpracy z Zakładem Teorii Sportu, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Kotwica aktywna już nie tylko „on-line”

Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na Świecie, do treningów z wielką radością wróciliśmy 18 maja 2020 roku po uzyskaniu zgody na treningi. Na początku, zgodnie z zaleceniami, treningi odbywały się w grupach 6-osobowych, następnie w większych grupach, aby od czerwca wrócić do normalnych jednostek, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa
i higieny określonych w przepisach.

W dniu 20.06.2020 wróciły również działania klubowe związane z projektem naukowo-badawczym prowadzonym przez jednego z naszych trenerów – Mateusza Skrzypczaka, wróciły do stałego programu Klubu. Jednym z głównych jego elementów było przeprowadzenie dawno zaplanowanego drugiego, wiosennego wewnątrz klubowego turnieju, przy zachowaniu wszystkich restrykcji związanych z organizacją tego typu spotkań.

Turniej wykorzystujący wiek biologiczny naszych Zawodników został zorganizowany przy współpracy z Zakładem Teorii Sportu, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W minionym tygodniu zespół badawczy Zakładu Teorii Sportu przeprowadził szereg badań, których część pierwsza odbyła się w styczniu 2020 roku, a dzisiejszy turniej jest ich sezonowym zwieńczeniem.
Rozgrywki zostały podzielone na dwa etapy – rywalizacja w aktualnych – „rocznikowych” grupach treningowo-rozgrywkowych oraz rywalizacja wykorzystująca indywidualne tempo rozwoju biologicznego dzieci, z wykorzystaniem oryginalnych założeń koncepcji „Bio-banding”.
Podczas trwania turnieju dzieci miały możliwość rozegrania meczów w dwóch wariantach, a także mogli podzielić się swoimi odczuciami wypełniając specjalne ankiety dotyczące poszczególnych gier.
Pogoda dzisiaj dopisała a fantastyczne humory zebranych pokazały, że niezależnie od sytuacji zawsze damy sobie radę działając zespołowo!💚⚓️
Za pomoc w nagraniu materiału dziękujemy Panu Piotrowi z @Oblatane.pl
#kotwatomy

https://www.facebook.com/kotwicakornik/videos/257610625687084/