sobota, 25 maja, 2024
Bez kategorii

Trampkarze wygrywają w Międzychodzie

W sobotę 13 kwietnia drużyna trampkarzy starszych rozegrała kolejny mecz rundy wiosennej ligi WZPN, a rywalem była drużyna Warty Międzychód.

Zespół z Kórnika zagrał bardzo dobre spotkanie. Od początku atakowaliśmy odważnie i co ważne skutecznie. Po 10 minutach gry prowadziliśmy 2:0, a piłkę po akcjach zespołowych umieścili w bramce rywali Marcel Kujawa oraz Mateusz Francuzik. Po objęciu dwubramkowego prowadzenia stwarzaliśmy sobie kolejne sytuacje bramkowe, a naszą przewagę udokumentował Maks Pogonowski zdobywając trzecią bramkę po indywidualnej akcji w 28 minucie meczu. Mimo kilku dobrych sytuacji bramkowych wynik nie uległ zmianie do przewy.
Po przerwie w naszą grę wkradło się zbyt dużo błędów. Proste straty piłki oraz nie celne podania dodały odwagi gospodarzom, którzy coraz częściej oddawali strzały do bramki Kotwicy. Po kilku minutach gry zespół z Międzychodu po spóźnionej interwencji naszego obrońcy i faulu na napastniku
zdobył bramkę z rzutu karnego. Strata bramki zmobilizowała naszych piłkarzy do jeszcze większej walki i po kilku minutach Oliwier Powałowski został sfaulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Skutecznym wykonawcą jedenastki i strzelcem czwartej bramki okazał się Marcel Kujawa. W końcówce meczu rywalom udało się zdobyć jeszcze drugą bramkę z rzutu wolnego, ale na nic więcej nie pozwolili nasi obrońcy.

Po dobrym meczu wywalczyliśmy 3 punkty, a bardzo dobra gra zwłaszcza w pierwszej połowie daje nadzieje na dobre wyniki w kolejnych spotkaniach.

Warta Międzychód – Kotwica Kórnik 2:4 (0:3)

Bramki dla Kotwicy strzelali Marcel Kujawa, Mateusz Francuzik i Maksymilian Pogonowski.

Kadra zespołu:
Idaszak Bartosz, Powałowski Oliwier, Błaszkowiak Wojciech, Kujawa Marcel, Pogonowski Maksymilian, Francuzik Mateusz, Kawalec Filip, Koprucki Mikołaj, Pospiech Paul, Raczyński Aleksander, Michalski Marcel, Miścisz Kacper, Smoliński Franciszek, Strugarek Marcin, Witczak Adam