sobota, 25 maja, 2024
Bez kategorii

Podsumowanie sezonu Seniorów

DSC_3956Seniorzy sezon 2015/2016 zakończyli dokładnie miesiąc temu, czyli 4 czerwca meczem z Wartą Międzychód. Po 30 kolejkach, z dorobkiem 41 pkt zajęli 8 miejsce w tabeli, dzięki czemu zapewnili sobie utrzymanie w IV lidze gr. północna.Jako beniaminek IV ligi gr. północna wielkopolska celem sportowym jaki założyliśmy sobie przed rozpoczęciem sezonu było osiągnięcie 8 miejsca, co przy reorganizacji III ligi pozwalało na utrzymanie się w lidze, bez konieczności martwienia się o wyniki w innych ligach- mówi Trener Dłużyk 

Kadra drużyny w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 liczyła 23 zawodników. W przerwie pomiędzy rundami doszło do 6 zmian personalnych w kadrze. Odeszli: Rafał Kuza, Mateusz Korcz, Paweł Ignasiński, Patryk Zieliński, Tomasz Haze i Paweł Łączny. W ich miejsce pojawiły się nowe twarze: z Warty Poznań Patryk Piasek i Piotr Kalak, z Unii Swarzędz Mateusz Sobkowiak i Piotr Ciesielski, z Gromu Plewiska Wojciech Fleischer oraz z Warty Międzychód Jakub Nabzdyk. Kadra rozpoczynająca przygotowania do rundy wiosennej liczyła 24 zawodników.

W rundzie jesiennej zespół uzbierał 23 pkt i zajmował 7 miejsce w tabeli. Panowie odnieśli 7 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek. Strzelili 24 bramki, plus 3 dostali w prezencie od rywali. Na jesień najwięcej goli „wbił” Zieliński- 5.

„W rundzie wiosennej zespół zdobył 18 punktów (stosunek meczów: wygranych 5 – remisy 3 – porażki 7 stosunek bramek 22 strzelonych i 22 straconych) co pozwoliło na finiszu rozgrywek zajęć planowane 8 miejsce” – mówi Trener.

Królem strzelców został Dawid Kowalewski, który trafił łącznie 6 bramek, wyprzedzając kolegę Zielińskiego o 1 bramkę. Po 4 bramki strzelili: Wieśko, Wolkiewicz, Daniel, Nowak, Nawrot i Bartkowiak, po 3 bramki zdobyli: Pytlak, Olejniczak, dwie: Korcz i po jednej Rogowski oraz Krenz.

„Początek rundy był dla naszej drużyny słaby. Pomimo nie najgorszej gry doznaliśmy 3 porażek z rzędu i dopiero kolejny mecz ze Zjednoczonymi Trzemeszno przyniósł nam zdobycz punktową. Od tego momentu złapaliśmy wiatr w żagle i w każdym meczu walczyliśmy o punkty. Cieszy fakt, że zespół zdołał zapewnić sobie utrzymanie już na 3 kolejki przed zakończeniem sezonu. Należy być także zadowolonym z postawy młodzieżowców – Michała Nowaka, Patryka Kuberackiego, Bartka Barkowiaka oraz Piotra Kalaka. Niestety nie ominęły nas kontuzje. Praktycznie całą rundę pauzowali Jakub Nabzdyk oraz Mieszko Pytlak. W części rundy z tego samego powodu wyłączeni zostali: Marcin Daniel, Paweł Wolkiewicz i Błażej Wieśko. W porównaniu z rundą jesienną zespół nie zaliczył spektakularnych wpadek i w każdym meczu był co najmniej równorzędnym zespołem dla przeciwnika. Martwi jednak brak skuteczności. Zespół z łatwością stwarzał wiele sytuacji, których jednak nie potrafił skutecznie zakończyć. Jednak z przebiegu całego sezonu, jako beniaminek należy być bardzo zadowolonym i z pozytywnymi myślami od początku lipca będziemy przygotowywali się do nowego sezonu”. wyjaśnił  i podsumował krótko Trener drużyny.

Wyniki Kotwicy i pozostałych drużyn w sezonie 2015/16:

Nowy obraz (13)

[zdjęcie źródło: 90minut.pl]

 6 sierpnia pierwsze spotkanie! 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.