sobota, 25 maja, 2024
Seniorzy

Podsumowanie rundy jesiennej przez trenera II drużyny – Krzysztof Korek

1) Trenerze, pół roku temu powstała drużyna Kotwica II Kórnik, jak Pan podsumuje to minione pół roku?

Trener Korek: Pierwsze półrocze było bardzo udane. Utworzenie drugiej drużyny okazało się „strzałem w dziesiątkę”.

Nie myślałem, że tak szybko uda się zbudować zespół, który będzie walczył o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jestem pełen podziwu dla zawodników, którzy stworzyli bardzo zgrany kolektyw.

2) Co skłoniło Trenera do podjęcia wyzwania prowadzenia zespołu rezerw Kotwicy Kórnik?

T.K. : Lubię nowe wyzwania. Obiecałem Panu Prezesowi, że jeszcze raz podejmę się pracy w Kotwicy Kórnik, która jest dla mnie drugim „sportowym” domem. Uważam, że utworzenie drugiej drużyny to fajny projekt, który będzie procentował w funkcjonowaniu klubu.

3) Na koniec rundy jesiennej zespół zajmuje 2 miejsce w tabeli, tracą punkt do lidera. Jak Trener oceni ten wynik, jest on zadowalający czy lekko rozczarowujący?

T.K. : Drugie miejsce w tabeli premiujące awansem do A-klasy jest zadowalające. Zespół rozegrał kilka bardzo dobrych meczów. Cieszy mnie fakt, że w tak krótkim czasie, wspólnie z trenerem Marcinem Sobiechem zbudowaliśmy dobrze współpracującą ze sobą drużynę. Małym niedosytem jest tylko mecz z Wełnianką Kiszkowo.

4) W składzie drużyny jest wielu młodych, wychowanków klubu oraz starsi, bardzo doświadczeni zawodnicy. Jaki jest klucz do dobrej organizacji oraz gry, tak zbudowanego zespołu?

T.K. : Kluczem do dobrej organizacji gry jest idealne wpasowanie się młodszych i starszych zawodników. Panuje u nas dobra atmosfera i ta „chemia” między innymi jest tym czynnikiem, który zadecydował o naszych wynikach. Oczywiście jest to też poparte odpowiednim zaangażowaniem na treningach. Wszyscy pracowali na treningach bardzo dobrze co dało tak wymierny efekt.

5) Jednym z założeń drużyny rezerw jest spokojne dostarczanie wychowanków do I drużyny. Czy w Pana zespole są zawodnicy, którzy są już gotowi rywalizować na boiskach IV ligi, albo czy według Trenera są zawodnicy którzy w przyszłości mają szanse się tam znaleźć?

T.K. : Oczywiście są zawodnicy w naszym zespole, którzy mogą pomału myśleć o grze w IV lidze.

Naszym celem jest dostarczenie jak największej liczby zawodników do pierwszego zespołu, ale musi się to odbyć spokojnie. Poparte to musi być odpowiednią postawą i prezentowaniem dobrej formy przez cały sezon. Przeskok z B-klasy do IV ligi jest duży ale poprzez swoją dobrą pracę można ten cel osiągnąć.

6) Klub przed sezonem otwarcie mówił, że celem drużyny jest awans do A-klasy. Czy uważa Trener, że rezerwy Kotwicy są gotowe i mają szanse na osiągnięcie zakładanych celów?

T.K. : Tak, cel jest jeden – awans do A-klasy. Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Kotwica II Kórnik jest gotowa ze strony sportowej jak i organizacyjnej do awansu.

7) Czy nasi zawodnicy mają teraz wolne i kiedy wracają do treningów?

T.K. : Obecnie mamy przerwę w treningach i meczach. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynamy 18.01.2022r.

8) Jaki Pan stawia sobie i drużynie cel na rundę wiosenną?

T.K. : Cel jest tylko jeden – awans do A-klasy.

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagali w tworzeniu Kotwicy II Kórnik.

Chciałbym też złożyć życzenia, Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2022 Roku dla całej sportowej rodziny Kotwicy Kórnik.