poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Seniorzy

Podsumowanie rundy jesiennej przez trenera I drużyny – Tomasza Nawrota

Podsumowanie rundy jesiennej przez trenera I drużyny – Tomasza Nawrota

1) Trenerze, za nami runda jesienna sezonu 2021/22. Jak Pan oceni rundę w wykonaniu Pana podopiecznych?

Trener Nawrot: Nie można inaczej ocenić rundy jesiennej niż bardzo pozytywnie. Runda zaczęła się dla nas niepomyślnie, bo od porażki, a na pierwsze zwycięstwo czekaliśmy aż do 5 kolejki. Później drużyna pokazała, że stać Ją na wiele. 

2) Początek sezonu był niemrawy w naszym wykonaniu, jak Trener wspomniał, na pierwsze zwycięstwo przyszło nam czekać do 5 kolejki. Co było powodem lekkiego falstartu?

T.N. : Niekoniecznie uważam początek rundy za lekki falstart, po prostu pierwsze kolejki często są pewną niewiadomą. Każdy mecz można rozłożyć na czynniki pierwsze. Jednak w tych pierwszych 4 kolejkach najbardziej żal jest remisu u siebie z KKS II Kalisz. Mieliśmy w tym meczu dużo dogodnych sytuacji jednak zabrakło skuteczności pod bramka gości.

3) Końcówka w wykonaniu Kotwy to jednak równa, zwycięska postawa, która przyniosła 5 zwycięstw z rzędu. Co miało największy wpływ na dobrą formę zespołu?

TN: Myślę, że z biegiem rundy drużyna zaczęła się coraz lepiej rozumieć na boisku. Gdy zaczęliśmy grać dobrze, to ciężko było Nas zatrzymać, poza tym wszyscy zawodnicy, którzy w pierwszej fazie rundy grali mniej stanęli na wysokości zadania.

4) Jak Trener oceni postawę nowych zawodników, pozyskanych latem? Jak odbył się proces aklimatyzacji, zgrania z nowymi kolegami czy przydatność dla zespołu?
(latem przybyli: Maurycy Niemczyk, Gerard Pińczuk, Hubert Babicz, Miłosz Wódecki, Bartosz Grabarkiewicz, Adam Koperski, Eryk Wlaźlak).
 

TN: Cieżko jest zawsze trafić z transferami w 100%, choć uważam,  że akurat latem mieliśmy duży procent trafionych transferów. Zawodnicy dobrze wkomponowali się w szatnie a wiem, że to nie zawsze jest takie proste. Każdy z zawodników coś dał tej drużyne jedni więcej, inni mniej. Napewno miłym zaskoczeniem okazał się Miłosz Wódecki.

5) Ważnym wzmocnieniem okazał się również powrót po kontuzji Dawida Urbanka (11 bramek w 19 meczach), który kilka razy znalazł się w 11-stce kolejki oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem listopada portalu „H2HeadLifesyle”.

TN: Dawid długo dochodził do pełnej sprawności, ale jak już odzyskał zdrowie to wiedzieliśmy, że będzie wartością dodaną. Znaliśmy jego jakość i tylko to potwierdził na boisku.

6) Miejsce Kotwicy na koniec rundy jesiennej (4 miejsce) to pozytywne zaskoczenie, jak jednak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Czy uważa Pan, że Kotwica może realnie myśleć o miejscu na podium na koniec sezonu? 

TN: Wartość drużyny jest bardzo duża i my to chcemy potwierdzić na wiosnę, w każdym meczu będziemy grać o 3 punkty.

7) Czy nasi zawodnicy mają teraz wolne i kiedy wracają do treningów? 

TN: Zawodnicy mają wolne do połowy stycznia jednak od początku stycznia mają rozpisane indywidualne treningi, każdy jest świadomy, że jak zaniedba ten okres to póżniej będzie cieżko to nadrobić.

8) Jaki Pan stawia sobie i drużynie cel na rundę wiosenną?

TN: Dla mnie jako trenera cel jest jasny, w każdym kolejnym meczu gramy o 3 punkty, by na koniec być jak najwyżej w ligowej tabeli. 

Na koniec chciałbym życzyć wszystkim sympatykom Kotwicy Zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!