wtorek, 16 lipca, 2024
Seniorzy

Podsumowanie rundy jesiennej: Obrońcy

Kotwica Kórnik w rundzie jesiennej straciła 21 bramek, to czwarty najlepszy wynik w ARTBUD IV Lidze, co w dużej mierze zawdzięczamy naszym obrońcom. Dodatkowo byli bardzo skuteczni pod bramką przeciwnika o czym świadczą zdobyte przez nich osiem bramek. 

Rundę rozpoczęliśmy ustawieniem z trójką z tyłu, byli to Michał Patalas, Maurycy Niemczyk oraz Radosław Jasiński. Byli liderami zespołu, wielokrotnie chroniąc nas przed utratą bramki. Nie tylko bardzo dobrze spisywali się w obronie, ale również od nich rozpoczynały się akcje ofensywne poprzez dobre wprowadzenia, przerzuty, napędzali nasze ataki. Wykazali się dużą skutecznością również pod bramką przeciwnika o czym świadczy udział przy 18 bramkach.  Warto odnotować fakt sześciu strzelonych bramek Maurycego. 

W połowie rundy zmieniliśmy ustawienie na czwórkę z tyłu gdzie Michała oraz Maurycego wspomagali na bokach Piotr Kalak, Tomek Ceglewski , Maks Pogonowski oraz Tymek Gabski, który niestety doznał urazu, który wykluczył go z gry do końca rundy zagrał w jedynym meczu, gdzie odnotował asystę. 

Najczęściej na bokach obrony grali na prawej Piotr Kalak, który przyzwyczaił nas do swoich rajdów w bocznych sektorach, jak i przede wszystkim stabilizacji i pewności w obronie. Na lewej stronie grał Tomek Ceglewski, który odnotował 6 asyst w tej rundzie, nękał obrońców przeciwnika swoimi bardzo dobrymi dośrodkowaniami z gry , jak również ze stałych fragmentów gry. Bardzo dobra współpraca ze skrzydłowymi przyczyniała się do tworzenia wielu sytuacji pod bramką przeciwnika. 

Maurycy Niemczyk- 14 meczów- 1347 minuty – 6 bramek – 0 asyst

Michał Patalas – 15 meczów- 1328 minuty – 1 bramka – 0 asyst

Radosław Jasiński – 13 meczów- 1105 minuty – 0 bramek – 1 asysta

Piotr Kalak – 16 meczów- 1533 minuty – 0 bramek – 2 asysty

Tomasz Ceglewski – 16 meczów- 1373 minuty – 1 bramka – 6 asyst

Tymoteusz Gabski – 1 mecz- 14 minut – 0 bramek – 1 asysta

Maks Pogonowski – 6 meczów- 7 minut – 0 bramek – 0 asyst

/ Podsumowanie opracował trener bramkarzy – Adam Biba