środa, 12 czerwca, 2024
Bez kategorii

Podsumowanie roku Seniorek

06.01.2016

DSC_4143

Seniorki to drużyna, którą od początku istnienia prowadzi Łukasz Jankowiak. Dziś podzieli się z nami swoimi refleksjami i oceną poprzedniego roku. Dziewczyny zakończyły rundę jesienną  na 8 miejscu dorobkiem 13 punktów 4 zwycięstwa 1 remis i 6 porażek . Stosunek bramek 15-21 Póki co najwięcej bramek strzeliła (6) – Hanna Cerejewska, (3) – Ewa Weber, (2) – Katarzyna Serafiniak, Marta Boruch, Patrycja Grzybkowska, Agnieszka Liśkowiak.

Początek…

Rundę rozpoczęliśmy trochę na wariackich papierach ponieważ okazało się że rozgrywki drugiej ligi rozpoczęły się dużo wcześniej niż dotychczasowe 3 ligi, przez to mieliśmy mniej czasu na przygotowanie a dziewczyny nie były w pełni dyspozycyjne w okresie przygotowawczym, rozegraliśmy tylko dwa sparingi  i efekt był widoczny w pierwszych meczach a szczególnie w Grodzisku. Myślę że wyniki byłby zdecydowanie lepsze gdyby nie liczne kontuzje,  zbyt wiele błędów indywidualnych w obronie oraz niewykorzystane dogodne sytuacje strzeleckie.

Z czego Trener jest najbardziej zadowolony z czego mniej?

Najbardziej zadowolony jestem że dziewczyny  poprzez wywalczony awans mogą w końcu grać więcej meczy z drużynami na swoim poziomie. Przez co podniosły swoje umiejętności oraz bardziej angażują się w treningi, cieszy fakt że powoli dołączają do nas dziewczyny z młodszej grupy.

Nad czym trzeba popracować? 

Popracować musimy nad grą w defensywie a szczególnie w pierwszej fazie meczu poprzez brak koncentracji tracimy zbyt wiele bramek oraz nad wspomnianą wcześniej skutecznością.

Jaki jest plan treningowy na zimę?

Treningi rozpoczynamy w styczniu od siłowni spinningu oraz kilku turniejów, w miarę jak pogoda pozwoli postaramy się szybko wejść na boiska. Zaplanowane mamy sparingi  z Polonią Poznań, Ostrovią Ostrów oraz trwają rozmowy jeszcze z 3 drużynami.

Czy jakaś zawodniczka zasługuję na pochwałę?

Chciałbym wyróżnić Aleksandrę Godlewską za udany debiut w meczu z KKP Bydgoszcz.

Obecnie dziewczyny biorą udział w rozgrywkach Ekstraligi Futsalu Kobiet czy ta futsalowa przygoda nie koliduje z trawą i czy pomoże zawodniczkom? 

Myślę jeśli rozgrywki futsalu zakończą się do końca lutego to nie będą w dużym stopniu kolidowały z grą na trawie dzięki temu część zawodniczek jest praktycznie cały rok w ruchu. Czy przyniesie to efekt czy straty zobaczymy w rundzie wiosennej ponieważ jest to pierwszy  taki sezon.

Seniorki wracają do treningów z dniem dzisiejszym! Pierwszy trening odbędzie się w Oazie o 19:00. Zapraszamy nowe chętne dziewczyny do grania w piłkę!

-AC

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.