sobota, 20 lipca, 2024
Bez kategorii

Oświadczenie Zarządu KSS Kotwica Kórnik

Zarząd Kórnickiego Stowarzyszenia Sportowego Kotwica Kórnik podjął decyzję o wycofaniu z dniem 11.01.2019 roku drużyny kobiet z rozgrywek w I lidze kobiet.

Ostatnie miesiące przyniosły wiele przykrych, niepotrzebnych i kłopotliwych sytuacji, które mocno osłabiły fundamenty funkcjonowania pierwszej drużyny. Zaangażowanie większości zawodniczek nie było na takim poziomie jak oczekiwaliśmy. Niewielka ilość zawodniczek z naszego regionu spowodowała brak identyfikowania się z klubem, a naszą ideą funkcjonowania drużyny było stworzenie zespołu z rejonu naszej gminy.

Klub dysponuje wieloma utalentowanymi ale zbyt młodymi zawodniczkami by móc brać udział w rozgrywkach I ligi kobiet. Nie byłyby one jednak w stanie nawiązać równorzędnej walki z pozostałymi zespołami, a to rodziło pytanie o zasadność występu na tym etapie rozgrywek.

Najrozsądniejszą z możliwości pozostaje więc wycofanie drużyny z rozgrywek i skupienie się na nadrzędnym celu, jaki stawia sobie Zarząd – szkoleniu młodzieży. Należy jednak zaznaczyć iż nie zabraknie Kobiecej drużyny gdyż zostaje zespół z III ligi Kobiet oraz młodziczki. Czasami bywa tak że trzeba z bólem serca wykonać dwa kroki w tył by nastąpił oczekiwany rozwój sportowy.

Z całą stanowczością pragniemy zapewnić, że przy podejmowaniu tej trudnej decyzji, która z pewnością wywoła sporo kontrowersji, kierowaliśmy się wyłącznie dobrem klubu. Liczymy na to, iż na powrót do I ligi kobiet w Kórniku nie będziemy musieli długo czekać, a kiedy to nadejdzie, zespół z Kórnika będzie silnym i stabilnym zespołem. Kierujemy gorącą prośbę do kibiców, aby przy ocenie zaistniałej sytuacji kierowali się przede wszystkim racjonalizmem i wciąż wspierali Nasz Zespół.

                                                                                                                                                 – Zarząd KSS Kotwica Kórnik –