niedziela, 14 lipca, 2024
Bez kategorii

Odliczamy do soboty!

kotwica_kornik kopiaJuż w sobotę 6 sierpnia rozpocznie się piłkarski sezon 2016/2017. Z tej okazji zapraszamy Państwa na pierwszy mecz na godz. 17:00 do Kórnika gdzie drużyna Seniorów podejmować będzie Huragan Pobiedziska! Zgodnie z tradycją przed startem zadaliśmy kilka pytań Trenerowi zespołu- Tomaszowi Dłużykowi. Zachęcam do lektury.

  1. Pierwsze pytanie chyba najważniejsze a na pewno najciekawsze, jakie zmiany kadrowe w drużynie?

Do zespołu dołączyli: Karol Skiba (Wielkopolska Komorniki), Dawid Wąsowicz, Mateusz Płóciennik, Bartosz Szar, Dawid Marciniak i Kacper Chojnacki (wszyscy z zespołu juniorów), Mateusz Erdman (SMS Włocławek) i prawdopodobnie Kamil Pawlicki  (Polonia Leszno). Na dobre z zespołem pożegnał się Michał Wawrzynowicz, który zakończył przygodę z piłką nożną. Natomiast Kamil Lesiński  oraz Marcin Daniel zostali wypożyczeni do IKP Olimpia Poznań.

  1. Jak prezentowała się drużyna/ nowi zawodnicy na sparingach?

Graliśmy z Wartą Poznań CLJ (0-0), PKS Racot (7-3), Obrą Kościan (1-0) i Victorią Września (0-2). W pierwszym meczu zespół zagrał słabo. Był to początek przygotowań i testowaliśmy nowych zawodników przez co widoczny był brak zgrania i znajomości schematów. W meczu z Racotem zespół zagrał poprawnie, jednak martwi łatwość z jaką traciliśmy w tym meczu bramki. W meczu z Obrą przez 60 minut graliśmy na poziomie jakim chciałbym byśmy prezentowali się w meczach ligowych. Zaangażowanie, kontrola sytuacji na boisku, kombinacyjna i efektowna gra. Taka Kotwica będzie się podobać kibicom z Kórnika. Mecz z Victorią cudem doszedł do skutku. Wielka ulewa zmusiła nas byśmy mecz rozegrali na boisku w Szczodrzykowie. Niestety nie byliśmy na to przygotowani od strony organizacyjnej. Na słabej jakości płycie ponieśliśmy zasłużoną porażkę. Niewielu nowych zawodników starało się w okresie przygotowawczym o angaż w naszej drużynie. Jednak Ci, którzy z nami zostaną będą znaczącym naszym wzmocnieniem i zwiększą rywalizację w drużynie. Niestety nie udało się zakontraktować dwóch zawodników, którzy by stanowili o sile Kotwicy i gwarantowali walkę o czołowe lokaty w lidze. Włożyliśmy dużo wysiłku, by ich namówić na grę w Kórniku, ale na ten moment jeszcze się to nie udało.

  1. Ósme miejsce poprzednio- teraz mierzymy wyżej? Jaki cel na nowy sezon?

Celem jest awans! Jesteśmy świadomi, że obecny sezon może być trudniejszy od poprzedniego. Ale jesteśmy bogatsi o rok doświadczeń i to powinno zaprocentować w lidze i miejscu w tabeli. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce.

  1. A co ze skutecznością? Poprawiona?

Niestety skuteczność naszego zespołu jest nadal piętą achillesową Kotwicy. Ale cały czas będziemy nad tym elementem gry pracować.

  1. Na początek Huragan Pobiedziska- w poprzednim sezonie dwie porażki z tym zespołem. Jak bedzie teraz? Jest Pan w stanie w ciemno wytypować zwycięzcę?

Cieszę się, że inauguracja sezonu odbędzie się na naszym boisku. Znamy je bardzo dobrze i to na pewno będzie dla nas handicap. Faktem jest, że historia meczów z Huraganem nie jest dla nas korzystna, ale zrobimy wszystko, by zmienić statystyki na korzyść Kotwicy i wygrać inauguracyjny mecz. Wytypować zwycięzcy nie mogę, gdyż nie jestem wróżką, a piłka nożna jest nieprzewidywalna, ale wiem, że będziemy dobrze przygotowani. Mam nadzieję, że powiedzenie „do trzech razy sztuka” się sprawdzi tym razem i wygramy zdecydowanie.

  1. Beniaminek dopiero w 5 kolejce to dobrze czy źle?

Patrząc na przykład Kotwicy z zeszłego sezonu to faworyci w pierwszych trzech kolejkach mocno odczuli jak ciężko się gra z beniaminkiem. Dlatego też uważam, że im później się z nim gra tym lepiej. Jednak dla nas najważniejszy jest najbliższy mecz. Nad pozostałymi się nie skupiamy.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.