wtorek, 16 lipca, 2024
Bez kategorii

Juniorzy remisują w Gostyniu

KANIA Gostyń – KOTWICA Kórnik 2:2

19 maja w 10 kolejce zagraliśmy z Kanią Gostyń na wyjeździe. Po remisie drużyn z Kępna i Zakrzewa nadarzyła się okazja do zwiększenia przewagi nad ekipami z drugiego i trzeciego miejsca. 
Do meczu przystąpiliśmy w osłabionym składzie. Brak czterech zawodników z powodu urazów nie napawał optymizmem.
Mecz jak się spodziewaliśmy okazał się bardzo ciężkim bojem. Pierwsza połowa to niemoc naszych ofensywnych zawodników. Pomimo kilku niezłych okazji do zdobycia bramki nie zdołaliśmy pokonać bramkarza gospodarzy. Natomiast drużyna Kani Gostyń wykorzystała nasze indywidualne błędy zdobywając dwie bramki do przerwy. Tym samym widmo porażki było bardzo realne.
W drugiej połowie z większym animuszem przystąpiliśmy do odrabiania strat. Gospodarze ograniczyli się do obrony wyniku. Byliśmy stroną dominującą lecz nie mogliśmy udowodnić tego bramką. Nasze akcje ofensywne kończyliśmy albo niecelnymi strzałami lub zbyt lekkimi przez co bramkarz Kani nie miał problemu z ich wybronieniem. Wydawało się, że mecz zakończy się naszą porażką, lecz jak wiadomo cierpliwość i gra do ostatniego gwizdka przynosi pożądany efekt. W 78 minucie zdobyliśmy bramkę kontaktową, której autorem był Maciej Kaczmarkiewicz. Natomiast nasz niezawodny snajper Maciej Puk uratował remis w 87 minucie spotkania.
Biorąc pod uwagę skład osobowy w jakim przystąpiliśmy do spotkania, jego przebieg oraz żenująco słabe sędziowanie ten jeden punkt wywieziony z Gostynia możemy uznać za zwycięski.

Bramki: Maciej Kaczmarkiewicz (78 min.); Maciej Puk (87 min.)
Skład:
Jan Kaźmierczak
Bartosz Jankowski
Maciej Puk
Kamil Owczarzak
Franciszek Maciejewski
Mikołaj Łoniewski
Wiktor Giczela
Adam Wawrzynowicz (60′)
Filip Soroko
Jakub Kozłowski
Maciej Kaczmarkiewicz

Skład rezerwowy
Dominik Filipiak
Maksymilian Pogonowski (60′)
Mikołaj Rogowski