wtorek, 23 kwietnia, 2024

Junior zdobywa 3 punkty w Zakrzewie

I liga wojewódzka 13 października udaliśmy się do Zakrzewa, by zmierzyć się z Koroną zajmującą trzecią pozycję w tabeli, po której szczerze mówiąc spodziewaliśmy się nieco więcej.

Korona Zakrzewo – Kotwica Kórnik 1 – 4

Bramki: Tymek Gabski – 19 min.; 54 min. Filip Soroko – 37 min. sam. – 44 min. (po rzucie rożnym)

Do meczu przystąpiliśmy bardzo skoncentrowani i zmotywowani, co widać było od pierwszych minut spotkania. Szybko doskakiwaliśmy do rywala utrudniając mu rozgrywanie piłki, natomiast w ofensywie mądrze rozgrywaliśmy piłkę w środku rozrzucając ją to na lewe lub prawe skrzydło. Z minuty na minutę gospodarze zaczęli się gubić, a my nabieraliśmy wiatru w żagle tworząc kilka niezłych okazji do zdobycia gola. W 19 minucie po akcji lewą stroną nasz kapitan Kamil Owczarzak został sfaulowany w polu karnym i sędzia był zmuszony podyktować jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Tymek Gabski. Dalsza część spotkania to cały czas nasza przewaga. W 37 minucie po jednym z kolejnych ataków skrzydłem Wiktor Giczela dośrodkował płasko w pole karne, a tam Filip Soroko nie dał szans na obronę bramkarzowi Korony. Prowadząc dwiema bramkami w dalszym ciągu kontrolowaliśmy grę, a pod koniec pierwszej połowy w 44 minucie Filip Soroko z rzutu rożnego dośrodkował piłkę w pole karne i na nieszczęście dla gospodarzy zawodnik z nr 7 wpakował piłkę do swojej bramki, tym samym 3:0 dla Kotwicy.
W drugiej połowie podrażniona Korona ruszyła na nas zdecydowanie co spowodowało, iż pierwszych minutach drugiej odsłony pogubiliśmy się trochę w obronie i niestety straciliśmy bramkę. To było jednak wszystko na co było tego dnia stać zespół gospodarzy. Nasza odpowiedź była szybka, w 54 minucie Maciej Kaczmarkiewicz mijając z piłką obrońcę Korony został przez niego sfaulowany w polu karnym i sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na „wapno”. Jedenastkę ponownie pewnie wykorzystał Tymek Gabski – to jego 5 bramka w sezonie !!! W dalszej części gry cały czas kontrolowaliśmy grę, nie popełnialiśmy błędów w defensywie, natomiast w ofensywie raz po raz nękaliśmy Koronę atakami ze skrzydeł, bądź strzałami z zza pola karnego. W końcówce meczu Maciej Puk mógł podwyższyć na 5:1, ale niestety nie trafił w światło bramki.
Wygraliśmy zasłużenie utrzymując pozycję lidera rozgrywek. Brawa dla całego zespołu za bardzo dobry mecz.