poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Bez kategorii

Futsal: UAM nie do zatrzymania

8.02.16

12647718_1108614972496304_335653506_nKotwica Kórnik- AZS UAM Poznań 2:4 (0:2)

Bramki: Cerajewska, Boguszyńska- 3x Zając, Marczak

Wczorajszy mecz z UAM należał do bardzo dobrych w wykonaniu zespołu z Kórnika. Pojedynek o wiele bardziej ciekawszy niż pierwszy z tą drużyną na Morasku. Szybkie akcje i dobra gra w obronie to atuty podopiecznych Biegańskiej. Niestety znów przegrany…zabrakło odrobinę skuteczności i zimnej krwi pod bramką. Co ciekawe mecz zakończył się takim samym wynikiem jak poprzedni.

„Myślę, że to był jeden z lepszych meczów w naszym wykonaniu. Szkoda mi niewykorzystanych sytuacji, musimy poprawić nasza skuteczność. Cieszę się, że udało mi zwieńczyć moje urodziny bramka. Mam nadzieje, że w następnym meczu będziemy jeszcze lepsze i uda nam się pokonać przeciwnika”- powiedziała Martyna Boguszyńska, która trafiła bramkę na 2:2.

Co prawda dobiegły końca rozgrywki grupowe Ekstraligi Futsalu Kobiet ale to nie koniec futsalowych zmagań. 
Zawodniczki z Kórnika gromadząc 21 pkt na koncie zajęły 3 miejsce w grupie a to oznacza, że wywalczyły awans do fazy paly-off (ćwierćfinały). Przeciwnikiem dziewczyn będzie LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek , który w grupie B zajął 2 miejsce w tabeli. Wraz z zespołem z Kórnika do fazy ćwierćfinałów awansowały AZS UAM Poznań ,AZS AWF Warszawa i AZS Uniwersytet Warszawski z grupy A oraz z grupy B: AZS UJ Kraków, LKS Strzelec Gorzyczki Głogówek, Gol Częstochowa i AZS US Katowice.
Trener Biegańska podzieliła się swoją refleksją po meczu: „ Myślę, że mecz z UAM Poznań dobrze podsumował fazę grupową. Jeśli chodzi o grę, naprawdę był to dobry mecz w naszym wykonaniu, zabrakło zimnej krwi i cierpliwości w ataku, ale dobrze czytałyśmy grę w obronie. Jestem dumna z dziewczyn bo zrobiły spory krok w przód. Teraz czekamy na zespół z Głogówka bo to trudny rywal ale jesteśmy mądrzejsze z każdym meczem i na pewno będzie to ciekawy pojedynek”.
Mecz z  LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek odbędzie się 14 lutego (niedziela) o godz. 18:00 na hali w OAZIE
 Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.