sobota, 20 lipca, 2024
Bez kategorii

Zwycięstwo żaków w Borówcu.

WP_001672W dniu 28 maja nasze żaki trenerów Bugajskiego i Skrzypczaka wzięły udział w silnie obsadzonym turnieju w Borówcu.Trenerzy na turniej w Borówcu postawili jeden cel, a było nim tylko i wyłącznie dobra zespołowa gra a co za tym idzie dobry wynik. Wszystko w tym dniu przemawiało za tym, aby ten cel osiągnąć – pogoda, przygotowanie zadowników do turnieju oraz wysoki poziom jaki prezentowali chłopcy w ciągu tygodnia na treningu. Jak się okazało po kilku godzinach zmagań, cel został zrealizowany bez problemu. W turnieju nasz klub reprezentowali: Borys Piętka, Krzysztof Plaszczak, Filip Wittman, Krzysztof Włodarz, Piotr Włodarz, Max Trybus, Maciej Wiatr oraz Dawid Szymaniak

W turnieju czekały nas ciężkie mecze z Orłami Borówiec, Polonią Środa Wielkopolska, Unią Swarzędz, Avią Kamionki oraz MKS Kadet Bajkowa Kraina Tulce.

Pierwszy mecz z Orłami Borówiec obfitował w dużą ilość sytuacji z naszej strony, jednak przez większość część meczu przeciwnicy skutecznie się bronili. Dopiero w końcówce meczu drużyna z Borówca musiała uznać wyższość naszej drużyny po bramkach Krzysia Włodarza oraz Maxa Trybusa i mecz wygrywamy 2:0

Drugie spotkanie również zacięte z drużyną Polonii Środa Wielkopolska zakończyło się takim samym wynikiem jak pierwszy nasz mecz tj. 2:0, Bramki w tym meczu strzelali Maciej Wiatr i Krzysiu Włodarz. Mecz podobny do pierwszego, z dominacją naszej drużyny, a co cieszy – skuteczność bardzo dobra.

Kolejny mecz Kotwica Kórnik zagrała z Unią Swarzędz. Był to najtrudniejszy mecz w całym turnieju. Mecz otworzył bramką z połowy boiska Borys Piętka. Później nasza drużyna została nieco zepchnięta do obrony, no i niestety… tracimy pierwszą bramkę w tym turnieju, po stracie na połowie boiska i przewadze 2:1 zawodników ze Swarzędza, ale my się nie poddajemy ! Walczymy do końca, tuż przed końcowym gwizdkiem, piękną indywidualną akcją popisał się ponownie Borys Piętka i dzięki jego świetnej postawie wygrywamy 2:1.

Mecz numer 4 to spotkanie z Avią Kamionki. Przeciwnik równie wymagający co Unia Swarzędz, a jak to się później okazało, było to spotkanie o pierwsze miejsce w dzisiejszym turnieju. Spotkanie bardzo emocjonujące, jedna i druga drużyna ma swoje sytuacje bramkowe, lecz świetnie w naszej bramce spisuje się Dawid Szymaniak, ale też bramkarz gości nie odpuszcza, a każda udana interwencja motywuje go coraz bardziej i chłopak broni coraz pewniej. W tym meczu dopisało nam po raz kolejny szczęście, a było to spotkanie do pierwszej bramki, którą strzelił Maciej Wiatr. Wynik końcowy 1:0.

Pierwsze miejsce dla Kotwicy !! Brawo chłopacy, ale trzeba dopełnić formalności w ostatnim meczu z teoretycznie najsłabszą drużyną i z lekkim sentymentem, dla niektórych zawodników.

Ostatni przeciwnik MKS Kadet Bajkowa Kraina Tulce. Tak jak było to wspomniane wcześniej, dla kilku chłopaków mecz z sentymentem, gdyż dla niektórych to była poprzednia drużyna. Jednak wynik wszystko wyjaśnia – 3:0. Pewne zwycięstwo naszych podopiecznych. Bramki strzelali 2x Krzysztof Plaszczak i 1x Filip Wittmann. Koncert w wykonaniu naszych zawodników, przez cały turniej mocno dopingowani przez rodziców, którzy mecz po meczu coraz bardziej wspierali swoich pupilków. Cały turniej uwieńczony wygraną w pięknym stylu i w podziękowaniu dla kibiców naszej drużyny.

Na koniec ceremonia zakończenia wraz z wręczeniem pucharu oraz dyplomów. Po ceremonii każdy z chłopaków miał również swoje 5 minut, żeby fotoreporterzy uchwycili te piękne chwile z trofeum za pierwsze miejsce, a na koniec musi być również być zdjęcie grupowe.

Turniej zakończył się po 4 godzinach cieżkich zmagań. Dla nas bardzo pozytywne zakończenie i pierwsza wygrana w prestiżowym spotkaniu w nieodległym od Kórnika – Borówcu. Gratulacje dla wszystkich chłopaków oraz dla rodziców, którzy wiernie wspierali naszą drużynę !! Jeszcze raz dziękujemy !

DSCN1819DSCN1810DSCN1814

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.