piątek, 19 kwietnia, 2024

Żaki zakończyły zmagania w „Oranje na +”

074a300679d36dd94fe75e5373bc1fc4Ostatnia edycja turnieju „Oranje na +” odbyła się w dniu 8.06.2014 roku.

Skład: Igor Chęciek, Kuba Dopierała, Bartek Marcinkowski, Bartek Małecki, Kuba Loga, Kuba Galiński.

Przeciwnikami w tym dniu były drużyny, FA Leszno, Lotnika Poznań, Oranje oraz UKS Śrem.

Pierwszy mecz z drużyną FA Leszno nie ułożył się za dobrze. Od początku było widać przewagę drużyny z Leszna, oraz to, że okazali się oni lepszą dzisiaj drużyną od nas. Brakowało nam organizacji gry oraz odwagi, by w jaki kolwiek sposób zagrozić bramce przeciwnika. Niestety mecz nieudany i zakończony wynikiem 5:0 dla FA Leszno.

Drugie spotkanie z drużyną Lotnika Poznań. Pierwsza połowa byłą bardzo słaba w naszym wykonaniu. Straciliśmy w niej aż 4 bramki i nie potrafiliśmy być konsekwentni w ataku. W drugiej połowie od początku zaatakowaliśmy drużynę Lotnika, bo nie mieliśmy nic do stracenia. Na ich połowie odzyskiwaliśmy wiele piłek i dzięki temu strzeliliśmy dwie bramki. Szanse na odwrócenie losów spotkania rosły tak jak nasza wiara w wygraną i przechyleniu szali na naszą korzyść. Niestety jedna kontra przeciwników pogrzebała nasze szanse na pozytywny wynik, a po zakończonym spotkaniu zegar na tablicy wynikowej pokazywał cyfry 5:2 dla drużyny Lotnika.

Trzecie spotkanie z drużyną Oranje. W pierwszej połowie graliśmy bardzo ambitnie i tylko lepsza skuteczność gospodarzy zadecydowała, że wygrali ją 2:0. Druga osłona już była nieco gorsza, pewnie wynikało z wysokiego pressingu, jaki próbowaliśmy założyć na drużynie gospodarzy. Nie udało nam się jednak zagrozić bramce Oranje, a w obronie prezentowaliśmy się coraz gorzej z każdą minutą. Pewnie to wynikało z braku kondycji, a wynik końcowy brzmi 0:5 dla Oranje.

Ostatnie spotkanie z drużyną UKS Śrem. Było to spotkanie i honor, żeby nie zakończyć turnieju bez zdobytego punktu. Był to nasz najlepszy mecz, całe spotkanie przeważaliśmy, atakowaliśmy bramkę przeciwnika i solidnie prezentowaliśmy się w obronie. Naszej bramki strzegł w tym meczu Kuba z drużyny Lotnika, gdyż zabrakło nam jednego zawodnika w całym turnieju. Ostatecznie naszą przewagę udokumentowali Igor Chęciek i Kuba Dopierała, którzy strzelili po jednej bramce, a wynik tym razem korzystny dla nas 2:0.

Po tym meczu odbyła sie ceremonia wręczenia medali, pucharów i innych nagród. Nasi chłopacy dostali nagrodę za zdobycie 3 miejsca w całym cyklu turniejów „Oranje na +”. Był także nagrody indywidualne w każdej z drużyn, u nas otrzymał ją Bartek Marcinkowski, który ostatnie spotkanie kończył przedwcześnie z powodu kontuzji.