czwartek, 25 kwietnia, 2024

Żaki toczyły zmagania w „Oranje Liga na +”.

074a300679d36dd94fe75e5373bc1fc4W minioną niedzielę nasi najmłodsi zawodnicy brali udział w kolejnych meczach w ramach „Oranje Liga na +” Występowaliśmy ze zmiennym szczęściem ale chcemy zauważyć że zwracamy uwagę przede wszystkim na jakość gry a nie na wynik. Dlatego też musimy przyznać że bardzo cieszy nas występ naszych podopiecznych w minionych meczach. Jak podkreśla trener Marek Bugajski – najważniejsze aby w tym okresie chłopcy rozwijali się przede wszystkim indywidualnie z dużym naciskiem na ich technikę.  Poniżej przedstawiamy relację ze spotkań naszych żaków.

Rocznik 2006

Skład:

Krzyszrof Plaszczak, Filip Wittmann, Dawid Szymaniak, Maciej Wiatr, Mateusz Kasprowicz, Filip Mendel, Stanisław Zimny, Filip Szczepaniak, Jakub Napierała, Batrosz Małecki, Bartosz Marcinkowski.

Mecz I z UKS Śrem

Wynik 2:2 po karnych wygrana Kotwicy Kórnik 4:3

Mecz bardzo wyrównany, z dużą ilością sytuacji z naszej strony. Bramki zdobyte tylko dwie, chociaż można było ich zdobyć więcej, lecz szwankowała skuteczność. Drużyna ze Śremu stawiała nam duży problem, co potwierdza wynik 2:2 w meczu. Dogrywka również wyrównana, z lekką przewagą po naszej stronie, ale bramek niestety brak.

Po chwili narady i decyzji kto będzie wykonywał „jedenastki”, rozpoczęła się seria rzutów karnych.

Był to lekki stres dla naszych zawodników, jednak pierwszą jedenastkę pewnie strzelił Maciej Wiatr, po chwili pudło drużyny gości i prowadzimy 1:0. Druga seria rozpoczął Mateusz Kasprowicz i również się nie pomylił, jak i drużyna gości, a więc 2:1. W trzeciej serii niestety pudło zaliczył Filip Wittmann, a drużyna UKS Śrem wyrównuje 2:2. Emocje wzrosły, do rzutu karnego podszedł Krzysiu Plaszczak i się nie pomylił. Goście wyrównali, no to mamy 3:3 w rzutach karnych. Emocje sięgnęły zenitu, po chwili bez zawachania pewnie „jedenastkę” wykorzystał Dawid Szymaniak, a w odpowiedzi zawodnik drużyny ze Śremu spudłował i to my wygrywamy pierwsze spotkanie 4:3 !! Brawo chłopcy !!

Mecz II z Lotnikiem Poznań

Wynik 1:4 dla drużyny Lotnika Poznań

Niestety w tym meczu nie byliśmy stroną przeważającą. Pewnie przez to że wcześniejszy mecz wraz z dogrywką kosztował naszych zawodników dużo sił. W pierwszych 5 minutach straciliśmy dwie bramki, a także tuż przed przerwą niestety i trzecią. Brakowało sił, morale drużyny również nie były za dobre. Wyszliśmy jednak na drugą połowę bez żadnych skrupułów. Napieramy na drużynę Lotnika przez cały czas, jednak jedna szybka kontra i wynik brzmi 0:4. Pomimo straconej bramki walczymy dalej. Jesteśmy bardzo blisko zdobycia bramki, lecz albo nie mamy szczęścia, albo bramkarz Gości popisuje się wspaniałymi paradami dwojąc czy trojąc się w bramce. Pod koniec meczu wychodzimy z przewagą 2:1 i w końcu strzelamy bramkę w tym meczu, niestety co później się okazuje jest to bramka na „otarcie łez”. Ale cóż, gramy dalej !!

Mecz III z Lotnikiem Poznań

Wynik 2:5 dla Lotnika Poznań

Ze względu na błąd organizatorów gramy drugi raz z Lotnikiem. Tak jak wcześniej nie odstawiamy nogi, walczymy zawzięcie, dajemy 120% z siebie, jednak wynik znowu jest niekorzystny dla nas a brzmi on 2:5.

Mecz IV z Oranje

Wynik 0:8

Cóż dodać…. wynik niestety mówi sam za siebie, choć nie odzwierciedla przebiegu meczu. Mamy swoje sytuacje, walczymy z faworytami turnieju. Jednak jak się później okazuje są oni dzisiaj o wiele lepiej przygotowani nie tylko fizycznie, ale także są co najważniejsze skuteczniejsi. Mamy swoje sytuacje, ale wcześniejsze mecze zabrały nam wszystkie siły. Nogi odmawiają posłuszeństwa ale walczymy, chociaż o bramkę „honorową”. Niestety, nie udaje nam się to.

Rocznik 2005

Skład :

Dawid Poprawski, Adam Rymarek, Borys Piętka, Daniel Górski, Max Trybus, Kuba Szymkowiak, Norbert Kamiński, Marcel Michalski

Chłopaki z rocznika 2005 zagrali tylko 2 mecze z drużynami Oranje i Oranje Fabiankowo. Pierwszy mecz wyrównany w całym meczu wynik 2:2, zaś po karnych tak jak ich młodsi koledzy wygrany  3:2. Drugi mecz niestety nie był już tak dobry jak pierwszy, gdyż graliśmy 3 tercje z drużyną z Fabiankowa. Zakończony wynikiem 0:6.