sobota, 18 maja, 2024
Bez kategorii

Żaki rozpoczęły zmagania w „Oranje Liga na +”.

074a300679d36dd94fe75e5373bc1fc4W dniu 13.04.2014r. zainaugurowała swoje zmagania „Oranje Liga na +”

W dzisiejszym turnieju mieliśmy do dyspozycji  jedynie 5-ciu zawodników:

– Bartka Koterbę

– Borysa Piętkę

– Krzysia Plaszczaka

– Dawida Szymaniaka

– Filipa Wittmanna

                Choć na boisku powinno znajdować się 7-miu zawodników z jednego zespołu, to drużyny przeciwne zgodziły się wystawić przeciwko nam 5-ciu młodych piłkarzy w polu, a dodatkowo wypożyczały nam swoich bramkarzy, podczas gdy nie rozgrywali swojego meczu. Dziękujemy za wyrozumiałość trenerów i za zaangażowanie w naszą grę golkiperów: Kuby z Oranje, Igora z UKS-u Śrem oraz Kuby z Lotnika.

Kotwica 2 – 0 Lotnik

                W naszym inauguracyjnym spotkaniu z Lotnikiem Poznań, chłopcy grali nieco chaotycznie, ale mieli wyraźną przewagę. Trzeba jednak pochwalić naszych zawodników za to, że wykonali założenia jakie trenerzy nakreślili im przed meczem i być może instynktownie, ale skutecznie zawężali pole gry. Pierwszą tego dnia bramkę dla Kotwicy Kórnik zdobył fantastycznym strzałem pod poprzeczkę Borys Piętka, a wynik meczu ustalił Krzysiu Plaszczak.

Oranje 11 – 0 Kotwica

                Od razu po rywalizacji z Lotnikiem zmierzyliśmy się z Oranje. Niestety, po dobrym początku i nieco przypadkowych bramkach gospodarzy turnieju na 1:0 i 2:0, nasi chłopcy totalnie opadli z sił pod koniec pierwszej połowy. Choć mieliśmy kilka sytuacji do strzelenia gola, to w tym meczu tylko zespół w pomarańczowych strojach trafiał do siatki.

Kotwica 6 – 0 UKS Śrem

                Po kilku meczach przerwy, wypoczęci przystąpiliśmy do gry z UKS-em Śrem. Niemal od samego początku dominowaliśmy w tym spotkaniu i potrafiliśmy udokumentować to bramkami. Pierwsze dwa gole zdobył Krzysiu Plaszczak. Hattrickiem popisał się Filip Wittmann podwyższając wynik meczu na 3:0, 5:0 i 6:0. Na 4:0 trafił nasz najlepszy tego dnia zawodnik – ofensywnie usposobiony obrońca Borys Piętka.

          Na słowa uznania zasługują również Bartek Koterba i Dawid Szymaniak, którzy mimo iż nie strzelili dziś bramki to wykazali się wielkim zaangażowaniem i zostawili serce na boisku.

          Szczególne podziękowania należą się  rodzicom, którzy w ostatniej chwili przeorganizowali swoje niedzielne plany i przywieźli, a następnie dopingowali naszych zawodników podczas gry.

         Chcielibyśmy także  podziękować panu Jarosławowi Plaszczakowi, że zgodził się zostać kierownikiem zespołu Kotwicy Kórnik 2005 i młodsi i pomóc nam trenerom
w sprawach organizacyjnych drużyny.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.