Wymęczone zwycięstwo Kotwicy

Skład: M. Dobrzyński, P. Kaczmarek, G. Sołtysiak, P. Landskowski, M. Wawrzynowicz, J. Frankowski (80′), T. Nawrot, D. Chandze (89′), Ł. Słabolepszy, D. Kowalewski, J. Jerszyński (87′)

Rezerwa: T. Górny, D. Przybył (80′), M. Mościpan, C. Pluta, K. Przybył, P. Wolkiewicz (87′), K. Krzemiński (89′)

Kartki: M. Dobrzyński, T. Nawrot, D. Chandze, D. Kowalewski, J. Jerszyński, K. Krzemiński (żółte)

Ostatni mecz Kotwica zremisowała na wyjeździe 1:1 z Piastem Kobylnica. Tym razem przyszło się jej zmierzyć na własnym boisku z Lechitą Kłecko.

Mecz nie mógł rozpocząć się lepiej. Już w 2′ po krótko rozegranym rzucie rożnym, piłkę w pole karne wrzucił J. Jerszyński, a niepilnowany T. Nawrot zdążył ją jeszcze przyjąć, a potem z bliskiej odległości wpakować do bramki rywala. W kolejnych minutach Kotwica starała się kontrolować przebieg gry, ale wraz z upływającym czasem coraz groźniejsi byli goście. w 17′ od utraty gola Kotwicę uratowała jedynie wspaniała interwencja M. Dobrzyńskiego, który instynktownie obronił strzał z bliskiej odległości. W 25′ niepewna gra w środku boiska, jak i w obronie spowodowały że goście strzelili gola. Na szczęście jeden z graczy znalazł się na minimalnym spalonym i bramka nie została uznana. W 35′ wspaniałą okazję na podwyższenie wyniku miała Kotwica. Zamieszanie w polu karnym gości spowodowało, że bramkarz minął się z piłką, niestety napastnicy Kotwicy tego nie wykorzystali. Pod koniec pierwszej połowy w polu karnym faulowany był J. Jerszyński, jednak sędzia nakazał grać dalej.

Na początku drugiej połowy znów Kotwica starała się podkręcić tempo, ale znów sił starczyło tylko na kilka minut. W kolejnych minutach gra się wyrównała, coraz więcej było fauli i dyskusji. Dwie dobre okazje na podwyższenie wyniku miał J. Jerszyński, ale nie udało mu się pokonać bramkarza. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i po niezbyt przekonującej grze Kotwica wygrała i zdobyła 3 pkt.