czwartek, 18 kwietnia, 2024
Bez kategorii

I Wigilijna Gala Piłkarska 2013.

dsc_4488W piątkowy wieczór 13 grudnia 2013 roku już po raz drugi w tak licznym gronie przebiegło spotkanie wigilijne naszego klubu. Tym razem spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Kiełbasiewicza w gościnnych progach Centrum „OAZA” w Kórniku. W tym roku spotkanie odbywało się w formie gali piłkarskiej. Naszą galę zaszczyciło obecnością wielu znamienitych gości a wśród nich byli:

– włodarze naszego miasta i gminy na czele z Burmistrzem Gminy Kórnik Jerzym Lechnerowskim, któremu towarzyszyli:  Antoni Kalisz (z-ca burmistrza), Maciej Marciniak (Przewodniczący Rady Miejskiej), Andrzej Surdyk (radny), Magdalena Matelska-Bogajczyk (kierownik Wydziału Promocji Gminy, Kultury i Sportu).

– nasi wspaniali sponsorzy: Anna Kram (asystent zarządu TFP Kórnik), Katarzyna Zimniak (Prezes BS Kórnik), Ireneusz Poduszczak (firma IRMAL), Barbara i Michał Walczakowie (Tawerna Pod Żaglami), Marcin Grześkowiak (Grześkowiak Surówki), Jarosław Powąska (Hurtownia Kosmetyków), Waldemar Poprawski (sklep zoologiczny), Robert Kuncewicz (firma KOMFORT),  Ryszard Szar (Restauracja CASABLANCA), Tomasz Knopp (firma MT Technika), Tomasz Andrzejczak (sklep „ELITTE”), Marek Duda,

– wszyscy związani na co dzień z naszym klubem: byli prezesi klubu, członkowie klubu, nasz ks. kapelan Marek Ratajczak, pracownicy klubu, trenerzy, zawodnicy oraz rodzice, krewni i sympatycy klubu.

W tak zacnym i licznym gronie przebiegało nasze co roczne spotkanie wigilijne oraz „I Wigilijna Gala Piłkarska”. Na początku głos zabrał prezes klubu pan Andrzej Giczela. Wystąpienie rozpoczął od przywitania wszystkich gości, następnie przedstawił aktualną sytuację w klubie oraz dokonania klubu w minionym roku. Z informacji przekazanych przez pana prezesa dowiedzieliśmy się iż aktualnie klub liczy ponad dwustu zawodników w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od dwóch drużyn seniorskich (kobiety – III liga i mężczyżni – klasa okręgowa) a kończąc na siedmiu grupach młodzieżowych. Aktualnie w klubie najmłodszą grupę szkoleniową stanowią dzieci rocznika 2007/08. Nad procesem szkoleniowym czuwa doświadczona grupa 11 trenerów. Wszystkie grupy tygodniowo spędzają blisko 50 godzin na treningach i meczach. Niewątpliwym sukcesem klubu w minionym roku było wywalczenie awansu do grup mistrzowskich okręgu poznańskiego dwóch drużyn młodzieżowych, juniorów młodszych trenera Dariusza Wojtasińskiego oraz młodzików trenera Marcina Drajera. Po za tym jak ostatnio co roku drużyny zespołów seniorskich utrzymują się w ścisłej czołówce swoich klas rozgrywkowych. Należy również zauważyć iż efekty szkolenia młodzieży są dostrzegane również przez trenerów związkowych i klubów wyższych lig. Aktualnie 12 zawodników (M.Boguszyńska, J.Wysocki, M.Kruk, J.Tomczak, B.Miodowicz, K.Siejak, P.Prois, B.Zgarda, K.Maślanka, D.Marciniak, D Wąsowicz, P.Kuberacki) jest pod stałą opieką trenerów kadry Wielkopolski w różnych kategoriach wiekowych, trzech chłopców (J.Wysocki, M.Kruk i J.Tomczak) uczęszcza do Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu. Dwóch chłopców (B.Zgarda  i P.Prois) jest pod opieką konsultacyjną Lecha Poznań, regularnie raz w tygodniu uczestniczą w treningach Lecha na Bułgarskiej. Następnie prezes uhonorował zasłużone osoby oraz firmy które przystąpiły do zacnego grona miłośników naszego klubu. W bieżącym roku decyzją kapituły certyfikat „Przyjaciela Kotwicy Kórnik” otrzymali:

Janusz Lechnerowski – wieloletni członek klubu, wielki miłośnik piłki nożnej;

Magdalena Matelska-Bogajczyk – kierownik Wydziału Promocji Gminy, Kultury i Sportu;

ks. Marek Ratajczak – kapelan KSS Kotwica Kórnik

Marcin Grześkowiak – współwłaściciel firmy Grześkowiak Surówki

Robert Kuncewicz – dyrektor regionalny firmy KOMFORT

Zbigniew Broniarz – właściciel firmy Broniarz Transport

Tomasz Andrzejczak – właściciel sklepu-cukierni

Tomasz Knopp –  MT Technika

Andrzej i Tomasz Latanowicz – firma LANGRAS

Marcin Kowacz – właściciel firmy transportowej

Maciej Matysiak – właściciel firmy transportowej

Dariusz Cudny – koordynator cyklicznego turnieju „Grześkowiak Kórnik Cup”

Następnie w imieniu zarządu klubu prezes podziękował tym którzy po wielu latach zakończyli działalność w naszym klubie, wyróżnieni zostali pamiątkowym ryngrafem, a pożegnaliśmy następujące osoby:

Anna Słabolepsza – wieloletnia praca w klubie m.innymi była kierownikiem zespołu seniorów oraz przez szereg lat dbała o opiekę medyczną na niezliczonej ilości meczy ligowych i towarzyskich zespołu seniorów;

Michał Rokicki –  przez szereg lat trener grup młodzieżowych, pomysłodawca i twórca piłki młodzieżowej w naszym klubie, ostatnio trener koordynator grup młodzieżowych, aktualnie I trener rocznika 2006 w Warcie Poznań oraz I trener reprezentacji Wielkopolski rocznika 2002.

Damian Zieniuk – trener drużyny seniorów w latach 2012-2013, dwukrotnie o krok od awansu z drużyną seniorów do IV ligi.

Paweł Landskowski – wieloletni kapitan drużyny seniorów.

Na koniec prezes podziękował i uhonorował drobnymi upominkami wolontariuszy, którzy już od wielu lat czuwają nad oprawą medialną, fotograficzną meczów oraz dbają o bezpieczeństwo kibiców na naszym stadionie, a tymi osobami są:

Andrzej Łakomy

– Tadeusz Szymaniak

– Olga Woźniak

– Dominika Andrzejczak

Po wystąpieniu prezesa rozpoczęła się gala piłkarska. Galę prowadził trener koordynator grup młodzieżowych Marcin Drajer. Po raz pierwszy postanowiono wybrać „11” roku 2013. O wyborze „11” roku zadecydowała komisja złożona z trenerów, kierowników drużyn oraz członków zarządu klubu. Jak podkreślił prowadzący galę Marcin Drajer, wybór był niesłychanie trudny, komisja musiała dokonać wyboru z około dwustu zawodników. Wybrano 33 nominowanych a w poszczególnych formacjach laureatami zostali:

– bramkarz roku – Przemysław Pietrzak – drużyna seniorów

– środkowy obrońca roku – Bartosz Szar –  drużyna junior młodszy

– prawy obrońca roku – Adam Stankiewicz – drużyna orlików

– lewy obrońca roku – Kamil Owczarzak – drużyna młodzików

– środkowy pomocnik roku – Klaudia Jaskuła – drużyna seniorek

– środkowy pomocnik roku – Dawid Marciniak – drużyna juniorów młodszych

– prawy pomocnik roku – Bartosz Alankiewicz – drużyna trampkarzy

– lewy pomocnik roku – Martyna Boguszyńska – drużyna seniorek

– lewoskrzydłowy roku – Dawid Wąsowicz – drużyna juniorów młodszych

– prawoskrzydłowy roku – Kacper Surdyk – drużyna juniorów młodszych

– środkowy napastnik roku – Bartosz Zgarda – drużyna młodzików

Gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom gali. Wszystkim pozostały życzymy aby następny rok należał do nich.

Następnie wyłoniono laureatów w kategoriach: sukces roku oraz objawienie roku. Sukcesem roku okrzyknięto zwycięstwo drużyny juniorów młodszych trenera Dariusza Wojtasińskiego w grupie eliminacyjnej do grupy mistrzowskiej okręgu poznańskiego a przede wszystkim styl w jakim to osiągnęli a mianowicie na 10 meczów odnieśli 10 zwycięstw inkasując 30 pkt. i strzelając 61 bramek. Natomiast objawieniem roku uznano wynik sportowy drużyny młodzików trenera Marcina Drajera, którzy w walce o awans do grupy mistrzowskiej okręgu poznańskiego pokonali ubiegłorocznych mistrzów okręgu poznańskiego UKS Śrem (dwukrotnie ich pokonując w meczach bezpośrednich).

Na zakończenie gali prezes klubu Andrzej Giczela wraz z kapelanem klubu ks. Markiem Ratajczakiem złożyli świąteczne życzenia wszystkim obecnym , po których tradycyjnie wszyscy przełamali się opłatkiem i już w luźniejszych nastrojach oddali się swobodnej rozmowy w scenerii kolend i skromnego poczęstunku.

Wszystkim naszym sponsorom, miłośnikom i sprzymierzeńcom   serdecznie dziękujemy za cały miniony rok 2013. Bez Waszej pomocy i wsparcia wiele przedsięwzięć realizowanych w naszym klubie miało by zdecydowanie mniejszy wymiar. Wielkie dzięki.

Wielkie podziękowania dla wszystkich którzy pomogli w przygotowaniu tegorocznej gali a w szczególności: Restauracji „Casablanca”, dziewczynom z drużyny seniorek i rodzicom za wspaniałe wypieki oraz tym którzy pomogli przygotować uroczystość.

IMG_0002IMG_0003IMG_0006IMG_0008IMG_0009IMG_0013IMG_0021IMG_0022IMG_0026dsc_4462dsc_4465dsc_4477dsc_4484dsc_4493dsc_4497dsc_4499dsc_4501dsc_4504dsc_4511dsc_4520dsc_4524dsc_4526dsc_4535dsc_4559dsc_4564dsc_4573dsc_4577dsc_4578dsc_4590

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.