czwartek, 25 kwietnia, 2024

Trampkarze wygrywają z Błękitnymi Owińska

W dniu 28.10.2018r. rozegrany został mecz I ligi okręgowej trampkarzy C1 w Kórniku. W ostatnim meczu w rundzie jesiennej do Kórnika przyjechał zespół Błękitnych Owińska.

Od początku meczu byliśmy częściej przy piłce i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji bramkowych zakończonych celnym strzałem. Jednak nasza przewaga nie przełożyła się na zdobyte bramki. Rywale skoncentrowali się na odbiorze piłki i szybkich kontratakach co sprawiało problemy naszym obrońcom. W taki sposób straciliśmy bramkę i rywale około 15 minuty objęli prowadzenie. Po stracie bramki stworzyliśmy sobie kilka sytuacji jednak skutecznie interweniował bramkarz gości. Wpływ na kolejne minuty meczu mogła mieć sytuacja z ostatniej minuty pierwszej połowy. Wtedy to po kilku minutach dobrej gry Kotwicy w świetnie rozegranej akcji między naszymi pomocnikami faulowany był Maks Pogonowski. Gdyby nie został sfaulowany miał szansę znaleźć się w sytuacji 1×1 z bramkarzem, a na dodatek sędzia nie widział powodu by wyciągnąć czerwoną kartkę i ukarał obrońcę tylko karą dwóch minut. Mimo starań obu drużyn wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie nasza przewaga w środkowej strefie pomogła stworzyć kolejne sytuacje bramkowe jednak brakowało skutecznego zakończenia. Dopiero w 43 minucie piłkę przed polem karnym wywalczył Marcel Kujawa i po indywidualnej akcji celnym strzałem obok interweniującego bramkarza zdobył wyrównującą bramkę. Przez kilka kolejnych minut goście próbowali wyjść ponownie na prowadzenie, jednak prostopadłe podania były skutecznie przejmowane przez naszych obrońców. Nasz zespół starał się budować ataki bocznymi sektorami, ale rywale skutecznie przerywali nasze akcje. Cierpliwa i konsekwentna gra przyniosła efekt na 5 minut przed ostatnim gwizdkiem. Piłkę obrońcy z Owińsk odebrał Mateusz Francuzik i umieścił piłkę w bramce strzałem przy słupku.
Brawa dla drużyny za konsekwencję w grze oraz walkę do ostatnich minut meczu. Dzięki dobrej grze w obronie zdobywamy kolejne punkty.

Kotwica Kórnik – Błękitni Owińska 2:1 (0:1)