sobota, 15 czerwca, 2024
Bez kategorii

Strefa poznańska wygrywa w Sierakowie.

wzpnReprezentacja strefy poznańskiej wygrała turniej okręgów rocznika 2004 o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Dla selekcjonera kadry województwa Błażeja Czyżewskiego była to ostatnia okazja do przyjrzenia się zawodnikom przed pojedynkiem z Pomorzem pod koniec września.

Zespół utworzony był w dużej mierze z zawodników poznańskiego Lecha. Tym bardziej jesteśmy dumni że takim gronie znaleźli się dwaj nasi gracze Max Pogonowski i Wojciech Pinczak, którzy w ocenie trenera reprezentacji zaprezentowali się z dobrej strony. Zespół Strefy Poznańskiej przebrnął przez zawody z bilansem trzech zwycięstw i remisu. Punkty ekipie strefy poznańskiej zabrała jedynie reprezentacja okręgu kaliskiego, która także nie przegrała żadnego meczu i ostatecznie zajęła drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowany został okręg leszczyński. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kacpra Sommerfelda (Poznań), a bramkarzem Mateusza Ludwikowskiego (Kalisz).

Przebiegowi turnieju z dużą uwagą przyglądał się selekcjoner kadry województwa Błażej Czyżewski. Prowadzona przez niego reprezentacja już niebawem rozpocznie pierwsze mecze o stawkę. Po wielomiesięcznym okresie selekcji, w trakcie której sztab szkoleniowy miał pod obserwacją sporo ponad stu zawodników, zespół przystępuje do gry w rozgrywkach makroregionalnych. W pierwszym meczu drużyna zmierzy się na wyjeździe z Pomorzem 29 września.

Wyniki turnieju:

Leszno – Kalisz 0:2

Poznań – Konin 3:1

Piła – Konin 2:0

Leszno – Poznań 0:1

Konin – Kalisz 1:1

Poznań – Piła 3:0

Piła – Leszno 0:2

Kalisz – Poznań 0:0

Konin – Leszno 3:4

Kalisz – Piła 1:1

1 Poznań  4  10  7:1
2 Kalisz  4   6  4:2
3 Leszno  4   6  6:6
4 Piła  4   4  3:6
5 Konin  4   1  5:10

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.