sobota, 25 maja, 2024
Bez kategorii

Spotkanie Wigilijne „Kotwicy” w niecodziennym formacie

13 grudnia w Sali Domu Strażaka odbyło się coroczne spotkanie wigilijne stowarzyszenia sportowego „Kotwica”. Na to niecodzienne spotkanie przybyli zaproszeni goście , członkowie stowarzyszenia, trenerzy, zawodnicy drużyn seniorskich oraz wszystkich grup młodzieżowych wraz z rodzicami najmłodszych zawodników.Jednoznacznie można stwierdzić iż patrząc na zapełnioną po brzegi salę następne spotkanie wigilijne zarząd klubu będzie musiał zorganizować w zdecydowanie większej sali. Na początku prezes klubu Pan Andrzej Giczela przywitał gorąco w imieniu zarządu i klubu  zaproszonych gości wśród których byli:
– władze miasta na czele z Antonim Kaliszem reprezentującym burmistrza Gminy Kórnik
– radni naszej gminy: przewodniczący Rady Gminy Maciej Marciniak, radni Andrzej Surdyk i Marek Broniewski
– Magdalena Matelska-Bogajczyk – szefowa działu promocji gminy Kórnik
– nasi drodzy sponsorzy, dzięki którym możemy funkcjonować i przynosić radość naszym mieszkańcom i naszym dzieciom;
– członkowie naszego klubu, byli prezesi, trenerzy, kierownicy drużyn, zawodnicy oraz licznie zgromadzeni rodzice, z których obecności   byliśmy szczególnie zadowoleni że są razem z nami.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą za sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. Jest to czas gdzie wszyscy życzymy sobie jak najlepszej przyszłości, wytchnienia i wszelkiej pomyślności. Dla klubu jest to również czas podsumowań i podziękowań. Z dumą można powiedzieć iż mijający rok kończy nasz klub w bardzo dobrych nastrojach.

Był to rok sukcesów piłki seniorskiej i całkowitej przebudowy struktury i systemu szkolenia młodzieży. Był to rok, w którym nasza piłka młodzieżowa rozwinęła się jakościowo i ilościowo (2011- ok.85 młodych zawodników a w 2012 to już przeszło 115 osób) mamy 10 reprezentantów Wielkopolski, w tym 2 Mistrzów Polski w Kategorii wiekowej U-14. To wymierna jakość szkolenia, nad którą czuwają wysokiej klasy trenerzy naszego regionu. Jesteśmy w drodze do zbudowania solidnie działającego klubu piłkarskiego funkcjonującego na kilku płaszczyznach (piłki seniorskiej męskiej, piłki seniorskiej kobiecej oraz młodzieżowej ). To wszystko nie udało by się realizować bez pomocy ludzi którzy na wszelaki sposób nam niosą pomoc czy to materialną czy też w postaci innej. I z tego względu aby wynagrodzić im to wielkie serce dla naszego klubu Zarząd Klubu na podstawie uchwały nr 9 jaką podjął w dniu 03.12.12 postanowił przyznać „CERTYFIKAT PRZYJACIELA KOTWICY KÓRNIK” i tą że uchwałą postanowił wyróżnić następujące firmy i osoby:
– Jerzy Lechnerowski Burmistrz Gminy Kórnik;
– Lucjana Kuźnicka-Tylenda (TFP Kórnik)
– Katarzyna Zimniak  (Bank Spółdzielczy w Kórniku)
– Ireneusz Poduszczak (firma IRMAL)
– Jarosław Powąska (Hurtownia Powąska)
– Marek Duda
– Paweł Słabolepszy (firma Product Plus)
– Marcin i Zbigniew Grześkowiak (firma Grześkowiak)
– Michał Zgarda i Sebastian Dobrzyński (Prywatny Ośrodek Doradztwa Rolniczego)
– Krzysztof Bajoński (Bajoński Consulting)
– Barbara i Michał Walczak (Tawerna pod Żaglami)
– Justyna i Marek Pajek (firma KLIMBART)
– Waldemar Poprawski
– Roman Genstwa
– Leszek Kopruck
– Jan Wójkiewicz (OSiR Kórnik)
– Wojciech Kiełbasiewicz (Centrum Rekreacji „OAZA” w Kórniku)

Podsumowując naszą działalność nie sposób nie wspomnieć o naszych głównych bohaterach czyli naszych zawodnikach. W minionym roku w sposób znaczący zaznaczyli swoją obecność w okręgu poznańskim. Przypomnieć należy iż zarówno drużyna seniorek jak seniorów liderują w swoich rozgrywkach (III liga i klasa okręgowa gr. Wsch.). Dodatkowo trzeba poinformować iż dwóch naszych zawodników zdobyło też tytuł króla strzelców rundy jesiennej strzelając po 15 bramek. Są to:
– Ewelina JANKOWSKA
– Jacek JERSZYŃSKI

Nie zapominając o najmłodszych  nadziejach naszego klubu w pełni uznania ich zaangażowania i dążenia do osiągania jak najlepszych wyników zarówno sportowych jak i poza sportowych decyzją zarządu klubu powołano do życia kategorię „OSOBOWOŚĆ MŁODEGO PIŁKARZA” w tym roku pilotażowo wyróżniono sześcioro zawodników. Decyzje w tym względzie podjęła rada trenerów naszego klubu. ten tytuł będzie przyznawany co pół roku (wigilia i koniec roku szkolnego). W tym roku wyróżnieni zostali następujący zawodnicy:
– Patryk KUBERACKI
– Bartosz SZAR
– Marta BOGUSZYŃSKA
– Rafał ROZMIAREK
– Patryk TROJS
– Miłosz GARSTKIEWICZ

Na koniec przy dźwiękach kolędy Burmistrz Kórnika Pan Antoni Kalisz a następnie Przewodniczący Rady Gminy Pan Maciej Marciniak i Prezes klubu złożyli życzenia wszystkim obecnym w tym dniu na sali gościom.

Ta wspaniała uroczystość nie odbyła by się gdyby nie wspaniała pomoc rodziców naszych zawodników oraz wsparcie Pana Jarosława Powąski i Pana Norberta Gatnego. W imieniu zarządu składamy serdeczne podziękowania na wasze ręce.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.