sobota, 20 kwietnia, 2024
Bez kategorii

Sensacja w Śremie – młodziki w grupie mistrzowskiej !!!

NIK_1441W sobotnie przedpołudnie na boisku w Śremie nasi młodzicy (2001/02) rozgrywali swój ostatni mecz ligowy. Stawką tego meczu był awans do grupy mistrzowskiej, warunek był jeden – musieli wygrać. Co prawda w pierwszym meczu po pasjonującej walce wygrali nasi chłopcy z UKS-em Śrem ale w trakcie ligi straciliśmy punkty na własnym boisku z Kłosem Zaniemyśl (1:1). Na pewno do meczu nie przystępowaliśmy w roli faworyta, bo przecież zespół ze Śremu to ubiegłoroczny mistrz Okręgu Poznańskiego i graliśmy przecież na wyjeździe. I na tym spekulacje się skończyły, bo do akcji przystąpili nasi chłopcy, którzy wszystkim tym rozważaniom położyli kres zaciekle i z pełnym poświęceniem walcząc o pełną pulę 3 punktów. Przy przewadze którą osiągnęli od początku meczu gospodarze nasi chłopcy przeciwstawili mądrą grę obronną i pomysłowe kontrataki. I tak już w 5 minucie Bartek Zgarda wyprowadził nas zespół na prowadzenie. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla Kotwicy. Po przerwie gospodarze ruszyli do jeszcze bardziej zaciekłych ataków ale zapomnieli o naszych kąśliwych kontratakach i kolejno Bartek Zgarda i Patryk Projs podwyższyli wynik na 2:0 i 3:0. Gospodarzą udało się jeszcze strzelić gola na 3:1. Ale nasza kolejna zabójcza kontra ustaliła wynik na 4:1. Sensacja stała się faktem – wielkie niedowierzanie ze strony zawodników UKS-u i licznie zgromadzonych rodziców. Wspaniały sukces podopiecznych trenera Marcina Drajera i Tomasza Nawrota, który był na pewno wielkim zaskoczeniem również dla nas, ale prosimy o kolejne takie niespodzianki – BRAWO CHŁOPAKI !!!

Na wiosnę młodziki walczyć będą o mistrzostwo Okręgu Poznańskiego w doborowym towarzystwie, na pewno będzie trudniej ale żeby się rozwijać trzeba mierzyć się z najlepszymi. Ostateczny skład grupy mistrzowskiej: Lech Poznań, Warta Poznań, Canarinhos Skórzewo, Unia Swarzędz, Kotwica Kórnik, Chrobry Poznań, Dyskobolia Grodzisk Wlkp, SPN Szamotuły.

Twórcami tego historycznego sukcesu byli: trenerzy: Marcin Drajer i Tomasz Nawrot, kierownik drużyny: Michał Zgarda oraz zawodnicy: Andrzejczak Patryk, Bladocha Adrian, Fludra Kacper, Giczela Wiktor, Grzembowski Jan, Kujawa Alan, Korcz Kuba, Kuberacki Hubert, Maciejewski Franciszek, Marciniak Mateusz, Maślanka Jakub, Mrugas Krzysztof, Owczarzak Kamil, Pochylski Jędrzej, Projs Patryk, Ratajczak Marcin, Rozmiarek Rafał, Szymański Maksymilian, Wesołowski Krzysztof, Woryma Jakub, Zgarda Bartosz.