wtorek, 16 lipca, 2024
Bez kategorii

Seniorki w I lidze!

Po blisko trzech latach spędzonych w II lidze, seniorki Kotwicy Kórnik wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywkowej!

Poprzedni sezon czas oddzielić grubą kreską i z niecierpliwością wyczekiwać na rundę jesienną, podczas której Kotwica Kórnik zainauguruje start w I lidze.

Przygotowania do nowego sezonu trwają od 19 lipca. W tym czasie odbył się obóz dochodzeniowy oraz cztery mecze sparingowe. Wyniki sparingów: Polonia Poznań – Kotwica Kórnik 2:1, GSS Grodzisk Wlkp.-Kotwica Kórnik 0:7, Orlik Jelenia Góra – Kotwica Kórnik 0:8, GSS Grodzisk Wlkp.- Kotwica Kórnik 6:4.  W dniach 09-11.08.2018 zespół brał udział w Mistrzostwach Polski w Beach Soccerze, w których zajął ostatecznie 7 miejsce.

W zespole nastąpiło kilka zmian, m.in na boisku w tej rundzie nie zobaczymy pani kapitan Ewy Weber oraz Klaudii Szprync. Na stałe, zaś z drugiej drużyny dołączyły siostry Maja i Martyna Pustkowiak oraz Martyna Piasecka. Jeśli chodzi o transfery zewnętrzne, zatwierdzone są już dwie zawodniczki tj. Sandra Lichtenstein oraz Katarzyna Górska czekamy jeszcze za jedną niespodzianką.

Tydzień temu meczem z Lechią Gdańsk, zespół powinien rozpocząć zmagania lecz z powodu powołań Małgorzaty Ładniak i Sandry Lichtenstein na Akademickie Mistrzostwa Świata w Futsalu w Kazachstanie, pani Trener zdecydowała przełożyć mecz na 30.09.2018.

Kotwica Kórnik w najbliższą niedziele zagra swój pierwszy mecz w nowej lidze! Przeciwnikiem będzie również beniaminek rozgrywek Piastovia Piastów. Z powodu remontu boiska, mecz odbędzie się w Piastowie o godz. 16.

Seniorkom życzymy powodzenia a kibiców zapraszamy do śledzenia wyczynów dziewczyn na meczach!