wtorek, 23 kwietnia, 2024

Seniorki kończą ligę na drugim miejscu

polonia17.06 o godz. 18:30 seniorki Kotwicy grały na własnym boisku z liderem Polonią Środa Wlkp. Mecz ten decydował o tym, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce i tym samym zagra w barażach o II ligę.

Niestety mecz nie zaczął się dobrze dla Kotwicy. Już w 2′ po rzucie rożnym i błędach przy kryciu, niepilnowana zawodniczka Polonii zdobyła gola na 0:1. Utrata bramki nie podłamała jednak gospodarzy. Zawodniczki Kotwicy atakowały zaciekle bramkę rywalek, ale brakowało celnego wykończenia, bądź szczęścia, kiedy to piłka uderzona przez I. Piechowiak wylądowała na poprzeczce lub gdy sędzia liniowy niesłusznie odgwizdał spalonego, gdy sam na sam z bramkarką wychodziła E. Jankowska.  Polonia z kolei w pierwszej połowie wykorzystywała każdą nadarzającą się okazję. W 37′ kolejny raz wykorzystały niezdecydowanie w obronie. Na 0:2 do pustej bramki gola zdobyła A. Szafran, która ma najwięcej zdobytych bramek w lidze. Po przerwie lepiej spisywały się rywalki, a kilka razy dobrze interweniowała K. Wieczorek. W 65′ ponownie po stałym fragmencie pada gol dla Polonii na 0:3. Kotwicy upragnionego od początku spotkania gola udało się zdobyć dopiero w 87′ . Doskonałe podanie pewnie wykorzystała E. Jankowska. Mimo dalszych ataków nie starczyło czasu, aby zmienić losy tego meczu.