sobota, 25 maja, 2024
Seniorzy

Podsumowanie rundy jesiennej przez trenera Seniorów – Tomasza Nawrota

Wywiad z trenerem 21.12.2020r. Podsumowanie osiągnięć zespołu w rundzie jesiennej.

1) Trenerze za nami runda jesienna sezonu 2020/21. Runda, którą ciężko nazwać udaną dla naszego zespołu.

T. Nawrot Na pewno trzeba sobie jasno powiedzieć, że runda jesienna dla nas była nieudana. Wyniki zespołu jak i miejsce w tabeli to spore rozczarowanie dla klubu, kibiców, zawodników, trenerów czy zarządu. Z powodów słabej dyspozycji nastąpiła zmiana trenera w trakcie sezonu. Dlatego można zakładać, że nie dostałbym szansy pracy w Kórniku, gdyby wszystko było dobrze. Jak już wspominałem nasze wyniki w rundzie jesiennej to dla nas i wszystkich związanych z Kotwicą duże rozczarowanie, natomiast patrzymy przed siebie i wierzymy, że runda wiosenna w naszym wykonaniu będzie dużo lepsza.

2) Trener dołączył do drużyny w trakcie sezonu. Co skłoniło Trenera do takiej decyzji?

T.N. Kiedy dostałem propozycję pracy w Kórniku długo się nie zastanawiałem. Szansa jaką otrzymałem jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Cieszę się, że otworzyła się dla mnie okazja powrotu do Kotwicy, z którą przez kilka lat byłem związany jako zawodnik oraz trener. Chciałbym w tej drużynie pracować jak najdłużej, dlatego mam nadzieję, że cel jaki został postawiony przede mną na rundę rewanżową zostanie osiągnięty i razem będziemy się cieszyć z gry oraz wyników Kotwicy.

3) Czego zabrakło, żeby Kotwica znalazła się w pierwszej, mistrzowskiej ósemce ligi?

T.N. Myślę, że zabrakło wszystkiego po trochu. Trzeba też pamiętać, że w trakcie sezonu zostaliśmy dotknięci przez sporo kontuzji kluczowych zawodników. Natomiast przede wszystkim opuściła nas skuteczność oraz na poszczególnych pozycjach jakość zawodników. Dlatego uważam, że zimą zespół musi zostać wzmocniony, żeby walka o utrzymanie w IV lidze była dla nas spokojniejsza.

4) W pewnym momencie nasz zespół zanotował 4 porażki z rzędu. Co miało największy wpływ na taką grę zespołu?

T.N. Ogólnie uważam, że gra drużyny nie wyglądała najgorzej z tym, że kiedy przegrywa się mecz za meczem to przysłowiowo wiąże to nogi zawodnikom oraz głowy nie pracują jak powinny. Dlatego myślę, że na grę zespołu miało wpływ to, że zawodnicy w pewnym sensie się zablokowali. Skuteczność szwankowała, ze stwarzaniem sytuacji nie mieliśmy problemu natomiast brakowało finalizacji. Także wcześniej już wspomniane kontuzje, które przetrzebiły nasz skład w znaczącym stopniu nie wpływały dobrze na grę drużyny.

5) Warto wspomnieć, że często nasz zespół „piłkarsko” prezentował się lepiej od rywali, co koniec końców nie odzwierciedlało wyniku. Graliśmy ładnie ale przegrywaliśmy.

T.N. Zgadzam się z tym, że nasz zespół wyglądał piłkarsko lepiej od niektórych rywali. Niestety za wrażenia artystyczne nie dostaje się punktów. Wiele tworzonych przez nas dobrych akcji nie kończyło się zdobyciem bramki. Natomiast nasi przeciwnicy za łatwo strzelali nam gole, za łatwo dobierali nam się do skóry i kiedy nasza drużyna traciła bramkę to nie potrafiliśmy się z tego podnieść. Dlatego po nienajgorszej naszej grze często przegrywaliśmy, nawet seriami.

6) Czy nasi zawodnicy mają teraz wolne i kiedy wracają do treningów?

T.N. Zawodnicy mają teraz wolne do 11 stycznia. Pierwszy trening zaplanowany jest właśnie na 11 stycznia. Treningi zaczynamy od 4 jednostek w tygodniu, następnie w późniejszym etapie przygotowań zejdziemy do 3 jednostek w tygodniu. Tygodnie treningowe będziemy kończyć rozgrywaniem sparingów w weekendy.

7) Jaki cel na rundę rewanżową?

T.N. Cel na rundę rewanżową jest jasny i określony. Nie ma innej możliwości niż utrzymać się w IV lidze. Chciałbym życzyć zdrowych i spokojnych świąt wszystkim zawodnikom, pracownikom klubu oraz naszym kibicom.

#kotwatoMY

Przygotowania do rundy wiosennej w 2021r.