Pierwsza drużyna Orlików 2010 wygrywa z Nielbą Wągrowiec.

Kotwica I Kórnik – Nielba Wągrowiec 4:2 (2:2)

Bramki: Wincenty Orpel⚽️⚽️, Oliwier Cielewicz⚽️, Jakub Wyrzykiewicz⚽️

Skład:Kajetan Olszewski (br), Jakub Wyrzykiewicz, Kacper Dziurleja, Adam Diller, Leon Wiktorek, Gabriel Kanikowski, Wincety Orpel oraz Oliwier Cielewicz, Aleksander Sznura.

W trzecim spotkaniu ligowym gramy u siebie z Nielbą Wągrowiec.
Mecz lepiej zaczęli goście i prowadzili 0:1 w 3ciej minucie. Ich radość nie trwała zbyt długo, bo po niecałej minucie, a właściwie po wznowieniu gry ze środka boiska nasza składna akcja z przeniesieniem ciężaru gry na drugą stronę boiska dała wyrównanie – 1:1. W 13 minucie goście strzelają drugą bramkę po ładnej indywidualnej akcji. W 18 minucie wyrównanie na 2:2 po dośrodkowaniu i strzale głową mylącym bramkarza. Taki wynik pozostał do przerwy.

Po przerwie poprawiliśmy nasze błędy i wyszliśmy zmotywowani na odniesienie zwycięstwa. Bramkę na 3:2 strzelamy znowu po dobrym rozegraniu piłki od bramkarza, goście wybili piłkę przed pole karne, gdzie kończymy akcję uderzeniem przy słupku. Czwarta bramka to indywidualny popis zawodnika, którego wcześniej brakowało – Wincentego Orpela. Najpierw świetnie przyjął piłkę wychodząc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a następne ze spokojem minął go i strzelił do bramki. Sytuacje w końcówce były meczu z jednej i drugiej strony, ale Nielbie brakowało precyzji i większość strzałów przelatywała obok bramki.

Świetna postawa całej drużyny, wyciągneliśmy szybko wnioski w przerwie i poprawiliśmy drobne błędy. Dzisiaj zagrał cały zespół i pomimo dwukrotnego niekorzystnego wyniku na koniec Kotwica zwycięża.