sobota, 20 kwietnia, 2024

Passa Seniorów trwa!

P1000854

Przed rozpoczęciem meczu Kotwica Kórnik odebrała dwa puchary. Puchar za zajęcie I-ego miejsca w klasie okręgowej wręczył Pan Jerzy Mansfeld z WZPN oraz puchar Fair-Play przyznawany przez kolegium sędziowskie wręczył przewodniczący Prezydium Kolegium Sędziów WZPN – Ryszard Dolata.

KOTWICA KÓRNIK- TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE 2:0 (1:0) BRAMKI: Korcz, Pytlak(k)

Początek spotkania to pokaz sił Gości. Nie schodząc z naszej połowy prowadzili grę i stwarzali niebezpieczne okazję do zdobycia bramki. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Kórniczan bowiem w 14 minucie spotkania przeprowadzili książkowo kontratak a akcję wykończył Mateusz Korcz! Gospodarze zaczęli stwarzać coraz więcej podbramkowych sytuacji m.in. słupek Pawła Wolkiewicza oraz uderzona obok bramki piłka Marcina Daniela. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy zrobiło się nerwowo gdyż rzut wolny w okolicy naszego pola karnego wykonywała Tarnovia. Na całe szczęście piłka spadająca na głowę zawodnika po rzucie wolnym poleciała ponad poprzeczkę.

Drugą połowę zaczęliśmy pechowo. Najpierw żółta kartka Dariusza Chandze. Chwilę później w 50min kontuzji stawu skokowego dostał Patryk Kuberacki. Na domiar złego w 52min sędzia dyktuje rzut karny dla Gości po błędzie Kotwicy. I w tym momencie fatum przeszło na stronę Gości. Nie dość, że Zawodnik Tarnovi przestrzelił jedenastkę wysoko nad poprzeczką to jeszcze w 65min z boiska po czerwonej kartce wyrzucony został Arkadiusz Trzciński. Czas gonił przyjezdnych, którzy dwoili się żeby zdobyć bramkę a Gospodarze chcieli jeszcze podnieść wynik i tak od 70 minuty oba zespoły stwarzały sobie świetne sytuacje. W przedostatniej minucie spotkania drużyna z Tarnovi musiała przyjąć kolejny cios. Czerwoną kartkę za faul w polu karnym na Patryku Zielińskim dostał Krystian Mańczak. Sędzia podyktował po raz drugi w tym meczu rzut karny, który tym razem był trafiony! Mieszko Pytlak został zdobywcą bramki ustalającą wynik na 2:0!

„To był szalony mecz! Nie ma co ukrywać, że my jak i goście mieliśmy dużo szczęścia ale jak to mówią szczęście sprzyja lepszym. Gdyby ktoś przed rozpoczęciem rozgrywek powiedział mi, że zdobędziemy 9 pkt po 3 meczach po prostu bym nie uwierzył. Wielki szacun dla chłopaków którzy walczą jak równy z równym a jesteśmy przecież beniaminkiem tej ligi. Nasz cel to tylko i aż utrzymanie się w tej lidze. Każdy nasz mecz to mecz o życie więc niech ta passa trwa jak najdłużej”.- powiedział Trener KSS Kotwicy Kórnik Tomasz Dłużyk.

Skład Kotwica: Lesiński, Rogowski, Kuberacki (50’Kuza), Pytlak, Nawrot, Korcz (76’ Zieliński), Chandze, Krenz (76’Bartkowiak), Wieśko (51’Olejniczak), Wolkiewicz, Daniel

Trener Tomasz Dłużyk

Skład Tarnovia: Kuchnicki, Maćkowiak, Kubicki, Jankowski, Zakrzewski, Zieleśkiewicz (33’Reiss) Kowal, Trzciński, Bździel, Mańczak, Zakrzewski