czwartek, 18 kwietnia, 2024

Juniorzy walczą o Tytuł Mistrzowski i pewnie pokonują Obrę Kościan

KOTWICA Kórnik – OBRA Kościan 2:0

28 kwietnia br. Rozegraliśmy 6 mecz rundy rewanżowej I Ligi wojewódzkiej Junior A2. Na Błoniach gościliśmy zespół OBRY Kościan.
Do spotkania przystąpiliśmy w roli faworyta, gdyż zespół gości to ostatnia drużyna w tabeli. Jak można się było tego spodziewać od początku meczu juniorzy Kotwicy zdominowali grę. Już w 6 minucie po podaniu od Rafała Rozmiarka Maciej Puk wpisał się na listę strzelców. 1:0 dla Kotwicy. Wraz z upływającym czasem gospodarze tworzyli sytuacje po których mogły paść bramki. Dwa razy gości ratował słupek i raz poprzeczka. Z naszej strony brakowało zdecydowanie skuteczności. W 31 minucie po podaniu od Mikołaja Łoniewskiego Maciej Puk głową zdobywa drugą bramkę i mamy 2:0 dla Kotwicy. Do końca pierwszej połowy gra nie uległa zmianie. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie w dalszym ciągu to my prowadziliśmy grę lecz wdarło się w nasze poczynania dużo chaosu, brak dokładnych podań i ogólnie słabsza postawa niż w pierwszej odsłonie. Goście nie potrafili wykorzystać naszej słabszej gry, bo nie zagrozili nam w tym meczu żadną groźna akcją.
Mecz mógł się podobać zdecydowanie w pierwszej połowie, w której stworzyliśmy kilka świetnych akcji, w wyniku których zdobyliśmy dwie bramki. Gdybyśmy tylko prezentowali lepszą skuteczność to po pierwszej części spotkania mogliśmy prowadzić 4:0 lub 5:0. Druga połówka to pomimo kontrolowania gry zdecydowanie nasza słabsza gra, która poskutkowała tym iż do końca meczu wynik nie uległ zmianie. W 6 kolejce odnotowujemy kolejne cenne zwycięstwo, tym razem 2:0.
1 maja podejmować będziemy zespół LIDERA Swarzędz.
Bramki: Maciej Puk (6 min.; 31 min.)