sobota, 15 czerwca, 2024
Bez kategorii

Drużyna Trampkarzy wygrywa z Koroną Zakrzewo

W dniu 07.05.2019r. drużyna trampkarzy starszych rozegrała kolejny mecz rundy wiosennej ligi WZPN, a rywalem była drużyna Korony Zakrzewo.

Zespół z Kórnika zagrał bardzo dobrze i zdobył kolejne 3 punkty w rozgrywkach I ligi okręgowej. Od pierwszych minut zatakowaliśmy odważnie i stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Po 5 minutach gry powinniśmy prowadzić 1:0, a piłkę po dobrym prostopadłym podaniu mógł umieścić w bramce Mateusz Francuzik, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz gości. Mimo przewagi i dobrej gry przez kwadrans utrzymywał się remis 0:0. W 15 minucie nasz zespół zdobył pierwszą bramkę po dobrze wykonanym rzucie rożnym, a gola zdobył Filip Kawalec. Po stracie bramki goście próbowali ataków skrzydłami i stworzyli sobie kilka sytuacji jednak byli nieskuteczni. Nasz zespół grał skutecznie w obronie, miał przewagę w środkowej strefie boiska, lecz nie przełożyło się to na kolejne bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Po przerwie rywale zagrali odważnie, szybki pressing i bliskie krycie spowodowały kilka błędów w naszej grze. W 46 minucie popełniamy prosty błąd podczas budowania ataku w środkowej strefie boiska i rywale wyprowadzając szybki kontratak zdobyli bramkę wyrównującą na 1:1. Strata bramki zmobilizowała naszych piłkarzy do jeszcze większej walki i po zaledwie 2 minutach zdobyliśmy drugą bramkę. Piłkę na środku boiska odebrał Marcel Kujawa i prostopadłym podaniem obsłużył wychodzącego Maksymiliana Pogonowskiego. Nasz skrzydłowy w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Korony. Po objęciu prowadzenia mieliśmy kilkukrotnie okazję do podwyższenia wyniku, ale zabrakło skuteczności w polu karnym rywali. W ostatnich minutach meczu mimo widocznego zmęczenia stawiamy przysłowiową kropkę nad „i”. W 2 minucie doliczonego czasu gry udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę. Po indywidualnej akcji w prawym sektorze boiska i celnym podaniu w pole karne Maksa Pogonowskiego wynik ustalił Adam Witczak strzałem z kilku metrów obok bezradnego bramkarza rywali.

Po dobrym meczu wywalczyliśmy 3 punkty. Zostajemy w grze o podium, o które przy takiej dyspozycji mamy szansę powalczyć na początku czerwca w meczach rewanżowych. W meczu z dobrej strony zaprezentowali się wyróżniający piłkarze młodzików Kotwicy – Kasprowicz Mateusz i Piętka Borys.

Kotwica Kórnik – Korona Zakrzewo 3:1 (1:0)

Bramki dla Kotwicy strzelali Filip Kawalec, Maksymilian Pogonowski i Adam Witczak.

Kadra zespołu:
Idaszak Bartosz, Powałowski Oliwier, Błaszkowiak Wojciech, Kujawa Marcel, Pogonowski Maksymilian, Francuzik Mateusz, Kawalec Filip, Koprucki Mikołaj, Pospiech Paul, Michalski Marcel, Miścisz Kacper, Smoliński Franciszek, Strugarek Marcin, Witczak Adam, Górski Daniel, Mikołajczak Daniel, Kasprowicz Mateusz, Piętka Borys.