sobota, 25 maja, 2024
Bez kategorii

Cykl „Trener zna drużynę… czas poznać trenera”

DSC_4010-e1445276210857Damian Kęcel pracuje tylko jako trener dzięki czemu może całkowicie poświęcić się treningom i meczom. Trenuje wszystkich bramkarzy w klubie od żaka po starszaka. Czy znajduje w tym czas jeszcze dla siebie? Przeczytajcie sami….

HISTORIA PIŁKARSKA

Moja przygoda z piłką rozpoczęła się gdy miałem 8 lat w Lotniku Poznań. W wojskowym klubie spędziłem pierwsze 8 lat nauki gry w piłkę. Od pierwszego dnia gdy pojawiłem się na treningu, chciałem zostać bramkarzem. Znakomite parady bramkarzy , zawsze bardziej przyciągały mój wzrok, niż piękne bramki.
Gdy miałem 16 lat postanowiłem spróbować swoich sił w Swarzędzkim Klubie Sportowym ,,Unia’’ i tam spędziłem kolejne dwa lata . To właśnie w tym klubie udało mi się zaliczyć debiut w seniorskiej piłce. Ostatnimi klubami w jakich występowałem były Luboński, Huragan Pobiedziska oraz Kotwica Kórnik. Po w sumie 4 sezonach gry w piłce seniorskiej postanowiłem zakończyć czyny udział w treningach i skupić się na pracy trenerskiej z bramkarzami.

HISTORIA TRENERSKA

Największym sukcesem nie wątpliwie jest zdobycie z Kadrą WLKP Mistrzostwa Polski U-16. Każdy mecz jest trudny i nieprzewidywalny. Ciężko więc mi przypomnieć sobie taki jeden jedyny. Najbardziej lubię widzieć jakie postępy czynią zawodnicy trenowani ,,pod moim okiem”.

PRACA TRENERSKA W KOTWICY

Trenerem w kotwicy jestem od 2011 roku i trenuje bramkarzy wszystkich kategorii wiekowych w klubie. Prace w Kotwicy zaproponował mi były trener Michał Rokicki. To w jego grupie rozpocząłem zajęcia z bramkarzami. Od pierwszego dnia bardzo spodobała mi się atmosfera w klubie. Co tygodniowe treningi i podnoszone umiejętności zawodników utwierdzały mnie w przekonaniu ,że to dobry klub w którym warto pracować przez długie lata. Z naszych dwóch płyt trawiastych możemy być naprawdę dumni bo są utrzymywane w dobrym stanie. Jedyny problem z jakim w przyszłości mam nadzieję miasto Kórnik pomoże się nam uporać to budynek klubowy ,,z prawdziwego zdarzenia” Wszystkie osoby, które pracują w Kotwicy robią to z pasją, przez co bardzo dobrze się z nimi współpracuje.

TWOIM ZDANIEM

Najlepszy trener to… jeśli chodzi o pierwszych trenerów to trener Carlo Ancelotti, jeśli od bramkarzy to trener Andrzej Dawidziuk

Doceniam zawodników, którzy… są pracowici i chętni aby z dnia na dzień stawać się lepszym zawodnikiem

Defensywa czy ofensywa…. Hehe oczywiste Emotikon wink Najważniejsze, żeby nie stracić bramki. Jak to powiedział jeden z trenerów ,,Nie stracisz bramki , nie przegrasz”

Po czym poznać u zawodnika że 'będzie z niego piłkarz’? W mojej ocenie po świadomości zawodnika i po tym jak podchodzi do wykonywanych przez siebie obowiązków. Jeśli jego cały dzień podporządkowany jest temu aby być piłkarzem może osiągnąć ten cel.

Drużyna, którą chciałbym prowadzić (poza obecną)… Jestem zadowolony z pracy jaką wykonuje. Nigdy mnie nie miałem ambicji do bycia pierwszym trenerem. O wiele lepiej czuje się w roli trenera bramkarzy.

COŚ O SOBIE

W pracy trenerskiej nie da się być cały czas spokojnym trenerem. To wszystko zależy od sytuacji. Są momenty kiedy spokojną rozmową należy wytłumaczyć zawodnikowi popełniane błędy, a są momenty kiedy poprzez podniesienie głosu jesteśmy w stanie przełamać u zawodnika bariery wcześniej nie do pokonania. Podczas jazdy na mecz lubię się wprowadzić muzyką w odpowiedni nastrój. Zawsze z trenerem Dłużykiem powtarzamy sobie, że nie ma co wierzyć w przesądy, ale też nie ma co ich łamać więc na mecz zawsze wychodzimy w takiej samej kolejności z szatni. Lubię każdy sport i nie trzeba mnie do żadnego specjalnie namawiać. Lecz ulubionym po piłce nożnej jest snowboard. Pracuję tylko jako trener dzięki temu mogę całkowicie poświęcić się treningom i meczom. Staram się tak ułożyć każdy dzień aby wykorzystać go maksymalnie. Na szczęście mam też wyrozumiałą dziewczynę, która rozumie jaki zawód wykonuje i ilość czasu jaką na niego muszę poświęcić

ŻYCIE NA TRYBUNACH

Niestety na meczach Kotwicy od kilku sezonów pojawia się tylko garstka najwierniejszych sympatyków naszego klubu. Mam nadzieje, że w niedługim czasie nasza dobra gra oraz wyniki znajdą odzwierciedlenie w ilości osób na trybunach.

MOTYWATOR

Pracuj tak aby każdego dnia stawać się lepszym.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.