niedziela, 28 kwietnia, 2024

Zwycięstwo Seniorów na inaugurację!

P1000742Piłkarze Kotwicy Kórnik pokonali w 1 kolejce 4 ligi na własnym boisku GKS Dopiewo 2:1!

Od pierwszej minuty na boisku panowała ostra rywalizacja między zespołami. Mimo, iż to był pierwszy mecz Kotwicy w 4 lidze a drużyna z Dopiewa zakończyła poprzedni sezon na 4 miejscu, niczym nie odstawali od rywali. Spotkanie na wysokich obrotach, ambitne, widać było zaangażowanie każdego zawodnika. Z minuty na minutę Gospodarze coraz swobodniej czuli się na boisku co w drugiej połowie poskutkowało kilkoma ładnymi sytuacjami pod bramką GKS-u.

Goście okazję do zdobycia bramki mieli już w 3 minucie spotkania, jednak piłka otarła się o słupek. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Kotwicy. Gospodarze w 11’ i 23’ po ładnej wymianie podań piłka stworzyli sobie niezłą okazję do strzelenia bramki, niestety strzały były albo za słabe albo niecelne. Mecz bardzo wyrównany aż do 35 minuty kiedy to sędzia dyktuje rzut karny dla GKS Dopiewo. Do jedenastki podszedł Bordych i dał prowadzenie swojej drużynie 0:1. Stracona bramka nie podcięła jednak skrzydeł piłkarzom Kotwicy a jedynie jeszcze bardziej zmotywowała do walki. Nie zwalniali tempa, dzięki czemu przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy Wolkiewicz trafia na 1:1!

Początek drugiej połowy i już w 60’ niebezpieczna akcja gości- bramkarz Kotwicy zostawił pusta bramkę lecz piłkarz GKS-u uderza ponad poprzeczkę. Od 70 minuty to Kórniczanie przejęli inicjatywę i trzykrotnie stworzyli idealną sytuację do strzelenia bramki. Na drugą bramkę kazali poczekać kibicom do 83 minuty! Bramkę zdobywa Patryk Zieliński po idealnym podaniu Marcina Daniela.

„Dobrze, że zaczynamy wygraną. Byłem kłębkiem nerwów”- powiedział kierownik zespołu seniorów Wiktor Stempowski

Liczymy na dalsze sukcesy Panów!

Drużyna z Kórnika przed rozpoczęciem meczu odebrała puchar Fair Play za sezon 2014/2015!