czwartek, 18 kwietnia, 2024
Bez kategorii

Junior Starszy utrzymuje się na fotelu lidera

22.09.2018

I liga wojewódzka Junior A2 Spotkanie poprzedziła minuta ciszy w związku ze niedawną śmiercią osby zwiazanej ze Spartą Konin.
Spotkanie wicelidera z liderem tabeli I ligi wojewódzkiej Juniora A2, znamionowało duże emocje i tak też w istocie było.
Początek tego nie zapowiadał, bo rozpoczęliśmy bardzo spokojnie koncentrując się w początkowej fazie meczu przede wszystkim na skutecznym rozbijaniu akcji przeciwnika dając pograć drużynie gospodarzy. Z każdą upływającą minutą meczu Kotwica zaczynała powoli kontrolować spotkanie. Stworzyliśmy parę ciekawych akcji, lecz szwankowała dokładność podań, być może w związku silnie wiejącym wiatrem. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem bezbramkowym, a powinniśmy przynajmniej z jednobramkową przewagą.
Druga połowa to już zdecydowanie nasza przewaga, Kotwica po męskiej rozmowie w szatni zaczęła grać szybciej co zaowocowało licznymi okazjami do zdobycia bramek, lecz celowniki naszych zawodników były rozregulowane, aż do 70 minuty, kiedy po kolejnej składnej akcji Filip Soroko uderzył futbolówkę z linii pola karnego w prawy róg bramkarza Sparty, który ten strzał obronił, lecz był już bezradny kiedy do odbitej przez niego piłki dopadł Maciej Puk zdobywając swoją czwartą bramkę w sezonie. Później mogliśmy podwyższyć wynik, sytuacji nie brakowało lecz precyzja strzałów znów zeszła na manowce. W końcówce zrobiło się trochę nerwowo, bo niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę Sparcie wyczekując ostatniego gwizdka sędziego. Emocji nie brakowało do końca, był to mecz walki w którym otrzymaliśmy trzy żółte kartki, a gospodarze jedną, jednak to My wyszliśmy z tej „wojenki” zwycięsko i po piątej kolejce utrzymaliśmy pozycję lidera.

 

Sparta Konin – Kotwica Kórnik 0 : 1

 

Rozegraliśmy mecz ze Spartą Konin w składzie:
Mikołaj Rogowski (br)
Bartek Jankowski ( do 55 min.)
Wiktor Giczela
Kuba Kozłowski
Mikołaj Łoniewski ( do 80 min.)
Rafał Rozmiarek ( do 64 min.)
Tymek Gabski
Maciej Puk ( do 85 min.)
Filip Soroko
Kamil Owczarzak
Janek Wojciechowski
oraz rezerwowymi:
Franek Maciejewski ( od 55 min.)
Krzysztof Maślanka ( od 80 min.)
Adam Wawrzynowicz ( od 64 min.)
Robert Jencz ( od 85 min.)
Dominik Filipiak