piątek, 4 lipca, 2025
Seniorzy

Daniel Ledzion nowym trenerem Kotwicy Kórnik

Przed rozpoczęciem nowego sezonu 2025/2026 Daniel Ledzion będzie trenerem Kotwicy Kórnik. 29-letni szkoleniowiec podpisał z kórnickim klubem umowę, która obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

Z przyjemnością informujemy, że nowym trenerem pierwszej drużyny Kotwicy Kórnik został Daniel Ledzion. Szkoleniowiec w ostatnich dniach spotkał się z zarządem klubu, dopinając wszystkie formalności. Od dziś oficjalnie przejmuje stery pierwszego zespołu. Daniel Ledzion to trener z licencją UEFA A oraz UEFA Elite Youth A. Wieloletni szkoleniowiec oraz koordynator grup młodzieżowych Warty Poznań, gdzie tworzył program szkolenia akademii. Ostatnie 3 sezony spędził jako asystent trenera w I zespole Warty Poznań, najpierw dwa lata u boku Trenera Dawida Szulczka na poziomie Ekstraklasy a następnie rok na poziomie I ligi u trenerów: Piotra Jacka, Piotra Klepczarka i Ryszarda Tarasiewicz.

– W ostatnich tygodniach przeprowadziliśmy wiele rozmów i analiz, by wybrać odpowiedniego kandydata. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Daniela Ledziona, z którym związaliśmy się umową – mówi prezes zarządu Kotwicy, Andrzej Giczela

– Trener Ledzion to ambitny i świetnie przygotowany szkoleniowiec z nowoczesnym podejściem do piłki. Liczymy, że wniesie do zespołu nową energię oraz pomoże w rozwoju naszych zawodników – dodaje.

– Cieszę się, że mogę dołączyć do Kotwicy Kórnik. Po trzech sezonach spędzonych w sztabie szkoleniowym jako asystent trenera w Warcie Poznań, gdzie zdobywałem cenne doświadczenie na poziomie centralnym. Poczułem, że nadszedł właściwy moment, aby podjąć nowe wyzwanie i zrobić kolejny krok w swojej karierze w roli I trenera. Jestem wdzięczny, że mogę zacząć realizować się w tej roli właśnie w Kotwicy. Wierzę, że wspólnie z zespołem, sztabem i całym środowiskiem klubu razem osiągniemy cele, które sobie stawiamy.  – skomentował trener Kotwicy Kórnik Daniel Ledzion

fot. Jan Piechota