poniedziałek, 29 kwietnia, 2024
Bez kategorii

Trampkarze odnoszą pewne zwycięstwo w Luboniu

W dniu 20.10.2018r. rozegrany został mecz ligi okręgowej Trampkarza C1 w Poznaniu.
W przedostatniej kolejce rundy jesiennej graliśmy z zespołem WAP Poznań Luboń.
W pierwszej połowie od pierwszych minut nasz zespół przeważał i stworzył sobie wiele dogodnych sytuacji strzeleckich. Jednak brakowało wykończenia akcji celnym strzałem. W 16 minucie po jednej z kontr bramkę dla Kotwicy zdobył w indywidualnej akcji prawą stroną boiska Oliwier Powałowski. Mimo prowadzenia nie potrafiliśmy udokumentować naszej dobrej gry kolejną bramką. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie zagraliśmy przez kilka minut skoncentrowani w obronie, by po odbiorze piłki skutecznie zbudować akcję i zdobyć kolejną bramkę. Po 5 minutach gry bramkę zdobył Mateusz Francuzik co wyraźnie wpłynęło negatywnie na grę rywali. W krótkim czasie zdobyliśmy kolejne 2 bramki podwyższając wynik na 4:0. Strzałem pod poprzeczkę z za pola karnego popisał się Bartek Idaszak, a 3 minuty później po ładnej akcji zespołowej piłkę w bramce gospodarzy umieścił Marcel Kujawa.
Wysokie prowadzenie pozwoliło na spokojne budowanie akcji. Utrzymywaliśmy się przy piłce i dokładnym rozegraniem szukaliśmy kolejnej szansy na bramkę. Naszą rzewagę wykorzystaliśmy jeszcze w 53 minucie, po błędzie rywali drugą bramkę zdobył Mateusz Francuzik, natomiast w 64 minucie po zamięszaniu w polu karnym wybitą piłkę przejął Mikołaj Koprucki i strzałem z linii pola karnego ustalił wynik spotkania na 6:0.
Brawa dla wszystkich zawodników za walkę do ostatniego gwizdka. Dzięki dobrej organizacji gry w obronie nie tylko skończyliśmy mecz bez straty bramki, ale także mogliśmy skuteczniej atakować bramkę gospodarzy.

WAP Poznań Luboń – Kotwica Kórnik 0:6 (0:1)